x-kom hosting

Jak uruchomic gry w Win7?

Mariusz2905
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z win 7 ostatnio kupiłem laptopa i automatycznie byl wgrany, no i gry takie jak F1 Challenge 2009 się nie uruchamiają na tym systemie, a są to gry powstałe dość niedawno, no i wyczytałem gdzieś, że na win 7 trzeba je uruchamiać przez Dos Box, ale nie ogarniam tego. W jaki sposób uruchamiać starsze gry na win 7 jak nie chcą odpalić?

BraYneX
komentarz
komentarz

Możesz spróbować ustawić tryb zgodności np z windowsem xp. PPM na ikonie gry -> właściwości -> zakładka zgodność -> zaznaczasz uruchom ten program w trybie zgodności z: -> i wybierasz xp -.zastosuj -> ok. Ale nie wiem czy pomoże bo mi żadko pomaga ale w końcu ta opcja po coś jest ;)

nitro07
komentarz
komentarz

DosBox to emulator Dos-a służący do uruchamiania programów pisanych pod wcześniej wymieniony tryb tekstowy. Co się dzieje dokładnie przy próbie uruchomienia F1 Challenge 2009 |?

Mariusz2905
komentarz
komentarz

Uruchamiam grę i intro idzie normalnie, cały filmik leci bez problemu, ale kiedy chce przejść do gry i do menu głownego, nawet mi się to menu nie pokazuje, tylko nazwa modu i loga stajni i mnie wywala i mi pisze, że program przestał działać, sprawdzałem na XP na innym komputerze i wszystko działa bez problemu, a F1 wogóle, np. MotoGP 3 działa, gry z EA takie jak fifa 09, nhl 09, nba 08 działają, a z tej gry mnie wywala, właśnie kiedys na jakims forum wyczytałem, ze trzeba uruchamiac ta gre przez DosBox, ale nie mogę, albo nie umiem przez to uruchomic i zastanawiam sie czy nie zmienc win 7 na XP, bo na nim wszystkie gry mi chodziły dobrze, tylko ze szukałem sterowników i za chiny nie mogę ich znaleźć, mam HP Pavilion DV-6 2015sw. Jak znacie jakis sposob na te gry to piszcie, bo mimo, ze to F1 jest z 2009 roku to nie działa, to starsze gry tym bardziej pewnie..

nitro07
komentarz
komentarz

Skoro nie masz zainstalowanych sterowników to się nie dziw, że masz takie problemy. Pobierz i zainstaluj  wszystkie brakujące sterowniki:[url="http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=4062&lc=pl&dlc=pl&cc=pl&product=4036185&lang=pl"]HP Download[/url]

Mariusz2905
komentarz
komentarz (edytowane)

 Bez obrazy, ale czy Ty masz mnie za idiote czlowieku? mam win 7 na moim lapsie, gry nie działają, sprawdzałem na innym kompie na XP działają i zastanawiam się czy zmienic system ten który aktualnie mam czyli 7 na xp, ale nie moge zneleźc sterowników po xp do podzespołów, zeby to dobiero zrobić. 

Edytowane przez nitro07
usuwam Caps Lock

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.