x-kom hosting

2x 512 MB Ram / 2 Gb Ram

Gość
utworzono
utworzono

Witam,

Posiadam płytę główną Asus P5VD2-MX P4M890,

na której mam zainstalowane 2x 512 MB RAM ~ 533 Mhz.

Jestem ciekaw czy gdybym dokupił 1 GB RAM lub nawet 2 też pod 533 Mhz to czy by to wszystko razem ładnie działało?

Czy może lepiej sprzedać te 2x 512 MB RAM i kupić np. 2 GB RAM pod 667 Mhz lub nawet 800 Mhz ?

Jeśli maiłbym kupić to jaką firmę i jaki produkt polecacie? Liczę głównie na niezawodność i średnią cenę (jakieś drogie Geil i Good Ram raczej odpadają, interesują mnie bardziej Kingstony).

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Lepszą inwestycja napewno byłoby sprzedanie starych kości i kupienie nowych, 2x 1GB 800MHz ;) Co do samych kości, to podaj ile masz kasy do wydania to sie coś znajdzie :)

marx
komentarz
komentarz

na tej płycie działają tylko kości 400 lub 533MHz

Gość
komentarz
komentarz
Lepszą inwestycja napewno byłoby sprzedanie starych kości i kupienie nowych, 2x 1GB 800MHz ;) Co do samych kości, to podaj ile masz kasy do wydania to sie coś znajdzie :)

Myślę, że 320-360 zł się znajdzie.

Gdyby była jakaś spora różnica pomiędzy ramem za 295 zł a za 380 zł to chętnie kupię ten drugi. Można więc powiedzieć, że cena nie gra większej roli.

olej3232
komentarz
komentarz

marx, ma rację! Na tej płycie ni pójdą ani 800MHz ani 667MHz więc najrozsądniej było by dokupić 2x512MB i dołożyć

Gość
komentarz
komentarz

Hmm, a może rozsądniejsze będzie sprzedanie 2x 512 ~ 533 i kupienie 2x 1 GB ~ 533 ?

O ile drożej może mi wyjść taka operacja?

Wolałbym dokupić te dwie kostki po 1 gb ponieważ myślę przyszłościowo i dzięki temu będę mieć jeszcze 2 sloty pamięci wolne.

// Pojawia się drugi problem!

Link: http://sklepwgk.pl/prod10141_Asus_P5VD2-MX..._SATA_mATX.html

tu jest napisane, że ta płyta główna posiada tylko 2 sloty na pamięć -.-^

olej3232
komentarz
komentarz

Fakt płyta posiada 2 sloty pamięci, nie warto kupować kości 1x2GB więc jedyne co Ci zostaje to 2x1GB.

Te które podał mcickx, będą odpowiednie!

Gość
komentarz
komentarz

Zauważyłem, że stawiacie bardziej na ilość niż na jakość: 4x 512, 2x 1024...

Czy to znaczy, że lepiej mieć np. 4x 512 MB RAM niż 1x 2 GB RAM?

Czym to się różni ?

WolfiK
komentarz
komentarz
4x 512 MB RAM niż 1x 2 GB RAM?

niczym to się nie różni jeżeli płyta obsłuży ci 2 duale (ale twoja nie obsłuży) Lepiej mieć więcej pamięci w jednej kości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.