x-kom hosting

Dziwny problem niby 4 gb a jest 2 GB

Johny brakus
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam no wiec dzisiaj probujac uruchomic ten ram w 1066 mhz bawiac sie timingami (w zakresie normy nie znizalem ich tylko podnosilem aby byly gorsze) obie kostki sa te same 2X2GB i za chiny ludowe nie moglem ich skonfigurowac bluescreeny niestabilnosc same wylaczanie programow albo mega lagi no wiec dalem sobie z tym spokoj ustawilem na 800 mhz przy timingach 4-4-4-12 gdy dzis wrocilem ze szkoly postanowilem zrobic formata tak sobie po prostu chcialem wrocic do visty no wiec przed tym pokazywalem bratu ostatnio misje w grze OFDR i podczas gameplay zobaczylem ze mam spadki FPS ponizej 30 tak wczesniej ponizej 30 nigdy mi nie spadlo no i wchodze w wlasciwosci sobie patrze pisze 2GB ram w nawiasie(wfektywnie czy cos w tym stylu juz nie pamietam 4GB) mowie WTF !! no dobra wiec wlaczam CPU Z wykrywa obydwie kostki piosze 4 GB gdy przelaczam miedzy slotem 1 a 2 w SPD w jednym slocie w rubryczce "Correction" w tym co jest wszystko ok pisze none a za to w tym z problemem pisze unknown mowie cos jest nie tak one sa takie same wiec wszystko musi pisac tak samo ok chcialem zobaczyc ktora to kosc no i rzeczywiscie na jednej dzialajacej komp sie uruchamia na tej drugiej juz nie nie ma zadnego beep komp tylko chodzi a na ekranie Pusto na razie nie moge sprawdzic na innym kompie ale jutro raczej bede mogl
Sprzecik
MSI K9a2 platinum
AMD Phenom II 940 AM2+
no i wlasnie te przeklete KIngstony
RADEON 5770 Sapphire
PLEASE HELP MAM ten ram zaledwie od miesiaca !!
cos jeszcze?

Edytowane przez Johny Brake

cubeaim
komentarz
komentarz

Wg mnie prosta opinia - druga kość ramu jest "walnięta". Z racji że kingstony mają dożywotnią gwarancję to możesz je zareklamować
Sam mam HyperX ale jedną kostkę DDR3 1600Mhz b.dobrze współpracującą z moją płytą i nie miałem z nią problemów jeszcze, a przetaktować też się ją ładnie da.

abdul190
komentarz
komentarz

Ilu bitowy masz system? Kolega miał Vistę 32bit i 4Gb ramu Kingstona w kompie i wygrywało tylko 2Gb po przinstalowaniu systemu na 64bit wykrywa już ładnie 4Gb. Może w tym sęk?

Johny brakus
komentarz
komentarz

nie rob ze mnie glupka 64 bity i na 7 mialem tak ze pisalo ze mam 4 GB ramu a w nawiasie(2gb dostepne) a na viscie tez to samo ej a kupilem je tak ze byly od razu dwie czy na gware bede musial obydwie wysylac?

ok wiec udalo mi sie zrobic aby dzialalo niby dziala aler nie w trybie dual channel gdy wloze tak aby w dualu nie wykrywa wogole kosci dziwne a czy jezeli nie dzialaja w dualu to wydajnosc spada cos ?

SuchyX
komentarz
komentarz

[b]Johny Brake [/b] teoretycznie spada wydajność a praktycznie i tak nie odczujesz różnicy :)

Kamzilla
komentarz
komentarz

4 GB ramu a w nawiasie(2gb dostepne) ja miałem 4GB i 3,75 dostępne w 7 64bit. Zintegrowana karta graficzna pobierała mi pamięć ram ;).
Co do głupka, to chciał Tobie pomóc, nikt Ciebie nie zna i nie wie jaki masz "zasób" wiedzy.

Johny brakus
komentarz
komentarz (edytowane)

u mnie nie pisze ze jest iles dostepne pisze ze mam 4gb bez nawiasu wczesniej pisalo teraz juz nie tylko tyle ze nie smigaja mi w dualu no w grach nie czuje roznicy w crysisie jak 30 klatek to nadal 30

spadkow zadnych nie odczuwam jedynie co windows ma dluzszego boota ale ujdzie

Edytowane przez Johny Brake
  • 5 miesięcy później...
Johny brakus
komentarz
komentarz

YEAH !!!!! naprawily sie! co prawda w trybie ganged ale smiga!!!!!!!!!!!!!!! tyle ile bylo wydajnosci to tyle jest ! i mam duala :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.