x-kom hosting

Windows nie wykrywa ram'u

szczesiu
utworzono
utworzono

Powitać!
O tuż mam pewien problem z pamięciami ram który próbuje rozwiązać przez miesiąc na początku podam specyfikacje mojego kompa:
Core i7 860
MSI GD-65
2x1gb ocz gold 1600mhz
chieftec 560 cft
hd4870
Windows 7 ultimate 64

Problem polega na tym że windows wykrywa 2gb ramu ale korzysta tylko z 0,99gb,próbowałem już chyba wszystkiego i nic, instalowałem viste 64,windows 7 32,przekładałem pamięci do różnych slotów i powiem że: w dimm1 i w dimm2 pamięci działają Windows wykrywa prawidłowo 2gb ale pamięci działają w singlechannel i na 1066mhz dodam że mogę tylko zmienić timingi jednej kości przez co jak ustawie powyżej 1066mhz to komp nie wstaje, na dimm 4 i 3 komp się załącza i resetuje i tak w kółko na dimm 2i3 to samo co wcześniej.Wchodzenie do msconfig nic nie daje.Jak podłączyłem dysk od brata z Windowsem xp 32bit to wszystko jest ok winda wykrywa 2gb.
Ostatnio jeszcze zauważyłem że karta graficzna ma udostępnione 256mb pamięci systemowej wie może ktoś jak to zmienić?
Foto z problemem: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6d314a238b4e953.html


Za pomoc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam!

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Próbowałbym oddać RAM na gwarancję. Możliwe, że jest uszkodzony.

szczesiu
komentarz
komentarz

Ale pamięci osobno działają jak i w singlechannel , moim zdanie wina leży gdzieś po stronie Windowsa bo bios wykrywa prawidłowo 2gb i system tylko używa 1gb ;/
W monitorze zadań jak wejdę w zakładkę pamięć to pisze że 1033mb "Sprzętowa zarezerwowana: pamięć zarezerwowana dla systemu bios i nie których sterowników innych urządzeń peryferyjnych";/
Pamięci mógł bym sprzedać i kupić jakieś g.skill'e eco 2x2gb ale co jak włożę i wykryje mi tylko 3gb albo jeszcze gorzej 2gb;/

Johny brakus
komentarz
komentarz

Mam Doslownie identyczny problem chlopie i resetowalem CMOS i baterie wyciagalem zobacz czy na ktorej z pamieci komputer ci sie nie wlaczy mi na jednej sie wlasnie nie wlacza !!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.