x-kom hosting

Nie wykrywa RAMu

herkules1988
utworzono
utworzono

Otóż mam taki problem.Mam 2 kości ram, jedna to 256mb Goodram a druga to 512mb AM1 (firmy chyba nie ma xD) i jak wkładam tą 256 wszystko działa elegancko, jak wkładam 512 to komputer robi beep i nic z nów beep i nic cały zzas czarny ekran tylko pika komputer a jak wkładam 256 i 512 to komputer się włączył i wyskoczył napis że brakuje pliku nfts.sys czy coś takiego, to stwierdziłem włożę 256 i poczytam o tym ntfs na necie ale nie znalazłem takiego problemu to znów dołożyłem to 512 i teraz pojawia się ekran ze uruchom system w trybie normalnym albo a awaryjnym i inne i obojętnie który wybiorę to komputer się zrestartowawszy i znów pojawia się ten ekran, dodam że jak sie komputer uruchamia to na pierwszym ekranie pisze że jest 256mb RAM za kawałek na innym w test memory ram pisze ze jest 768 :D I czy da rade uruchomić obydwie kości? Płyta główna to Gigabyte K8 Triton Series - GA-K8VT800(pro) a komputer Amd Athlon 64

b.mazur
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej masz uszkodzone pamięci RAM te 512 MB. Bo te twoje beepczenie to może oznaczać że jedna do drugich ram-y nie pasują lub mogą być uszkodzone pamięci ram-u. Więc jeszcze najlepiej podaj dokładniejsze odznaki tych odgłosów wydawanych ze speakera. Bo one mogą być znaczące na rozwiązanie twojego problemu.

herkules1988
komentarz
komentarz

Pika podobnie jak mikrofalówka :D a to 512 nie jest uszkodzone bo sprawdzałem i wszystkie sloty też są dobre bo przekładałem to 256 pod każdy z trzech, a moe te 2 kości nie mogą razem pracować?

Pojawią się taki napis po włożeniu obydwóch kości:
Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony: System32\Drivers\Ntfs.sys

b.mazur
komentarz
komentarz

Proszę te rozwiązanie powinno tobie pomóc [url="http://support.microsoft.com/kb/822800/pl"]http://support.microsoft.com/kb/822800/pl[/url].

herkules1988
komentarz
komentarz

Pojawił się nowy problem, gdy włożona jest kość 256 instalator windows się uruchamia, a gdy są włożone obie albo tylko 512 pojawia się błąd: Nie można załadować pliku setupdd.sys.

b.mazur
komentarz
komentarz

A sprawdź w czy nie masz uszkodzonej taśmy która łączy twój napęd z płytą główna.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.