x-kom hosting

Ram Dual Channel?

Even93
utworzono
utworzono

Witam

posiadam DIMM1: Kingston 2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz), i kiedys dostalem blu screena, wydaje mi się że własnie polegał on na czymś z pamięcią. Nie pamiętam już dobrze, ale wczesniej przy włączeniu kompa pojawiała mi sie informacja o tym, że Pamiec zostaje uruchomiona w trybie Dual Channel, po tym blue screenie, musiałem odłączyć kompa od zasilania, a teraz pamiec uruchamia mi sie w Single Channel.

W ogóle jest możliwość by przy jednej kości działał dual channel i tylko mi się wydaje, ze wcześniej mi się w nim włączał? Nazwa płyty głównej: Gigabyte GA-EG31M-S2 v2.0, 2 DDR2 DIMM

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Przy jednej kości dual chanel nie działa !

Even93
komentarz
komentarz (edytowane)

Bardzo Ci dzikekuje, a czy mogłbys mi polecić jakąs pamieć, tak aby działał DC?

[color="#ff0000"]//nie cytujemy całych postów
//dan[/color]

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Praktycznie każde ! Wejdź na allegro i sprawdź ! Przy opisie pisze dual .

Even93
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='rikiMor0102' date='14 marzec 2010 - 09:01' timestamp='1268553681' post='993563']
Praktycznie każde !
[/quote]
Czytałem, że aby DC działał potrzeba dwie takie same pamięci, o takiej samej wartości czyli musiałbym 2x2gb Kingstona.

Wiem też, że system Windows XP nie wykrywa aż czterech 4gb ramu, to znaczy, że na marne inwestuje w kolejne 2gb?

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Praktycznie każde ma się na myśli tych samych firm i te same częstotliwości i timingi . Co do xp to nie wiem czy wykrywa ( od dawna pracuję na Viście ) . możesz też mieć problem czy twoja płyta obsługuje kości 2 GB bo moja 2 x 2 GB 800 Mhz nie obsługuje a 2 x 2gb 1066 juz tak więc zależy także dużo od płyty głównej .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.