x-kom hosting

instrukcja "odpalenia" Linuxa kubuntu,ubuntu live

arcix
utworzono
utworzono

Witam,właśnie sciągnełem z neta kubuntu-7.04-desktop-i386 i chciałbym go nagrac na płytke i zobaczyc w nowym kompie.Jest on spakowany winrarem.Co mam zrobic?,gdzie rozpakowac?jak nagrac?nie chce go instalowac tylko odpalic z płytki.bardzo proszę o szczegółową instrukcje.

arcix
komentarz
komentarz

Nic z tego...,sciągnełem nagrałem na płytke,wszystko ładnie ładuje ale jek jest ekran powitalny i pierwszy z szesciu kroków,czyli wybór języka to się chyba wiesza,bo strzałka myszki nie działa.W prawym górnym rogu jest ikonka "instalacja",przeczytałem ,że jak bym to wcisnął to mi zainstaluje na dysk twardy,a ja chce z płytki odpalic,a nie instalowac.Co mam zrobic?

Zarov
komentarz
komentarz

Niektórzy mają problemy z instalacją z livecd...jak chcesz to pobierz wersje alternate Ubuntu. To jest to samo ale instalacje ma inną, bardziej Debianową. Nic trudnego, screeny możesz zobaczyć:

http://forum.ubuntu.pl/album.php

mat159
komentarz
komentarz

Tylko ze on nie chce instalowac, tylko pobawic sie LiveCD.

Ja mam Ubuntu LiveCD (nie Kubuntu) to po uruchomieniu nie ma zadnych dodatkowych kreatorow, wystarczy chwile poczekac i system jest gotowy do pracy.

arcix
komentarz
komentarz
Tylko ze on nie chce instalowac, tylko pobawic sie LiveCD.

Ja mam Ubuntu LiveCD (nie Kubuntu) to po uruchomieniu nie ma zadnych dodatkowych kreatorow, wystarczy chwile poczekac i system jest gotowy do pracy.

I oto mi chodzi!zaznaczam jeszcze raz-nie chce instalowac na dysku twarddym! tylko odpalic z płytki,skąd taką wersje moge sciągnąc???

Proszę o pomoc bo musze sprawdzic podzespoły w nowym kompie(poniżej)a czekam na Viste którą będe miał dopiero we wrzesniu.Nie chce instalowac na dysku żadnych innych systemów.A może jest jakis inny sposób,żeby to sprawdzic?

mat159
komentarz
komentarz

http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

Wybierz tylko z "choose location" Poland i klik w download.

luq
komentarz
komentarz

Jeśli wszystko masz dobrze nagrane to po włożeniu płyty i uruchomieniu kompa od razu powinien ci się włączyć system z liveCD, dopiero z niego (na pulpicie jest ikonka) można zainstalować system.

Czy to na pewno jest kubuntu-7.04-desktop-i386??

arcix
komentarz
komentarz
Jeśli wszystko masz dobrze nagrane to po włożeniu płyty i uruchomieniu kompa od razu powinien ci się włączyć system z liveCD, dopiero z niego (na pulpicie jest ikonka) można zainstalować system.

Czy to na pewno jest kubuntu-7.04-desktop-i386??

Tak,napewno.

[ Dodano: 2007-07-30, 11:51 ]

http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

Wybierz tylko z "choose location" Poland i klik w download.

Nic z tego,znowu sciągnełem,nagrałem,bootuje się ładnie,jest ładny pulpit...ale mi nic nie działa,strzałka od myszki stoi nieruchomo na środku ekranu a klawiaturą też nic nie można zrobic.O co tu chodzi?

[ Dodano: 2007-07-30, 15:18 ]

Ma ktoś może jakąs rade co trzeba zrobic żeby działał?

[ Dodano: 2007-07-30, 20:01 ]

Przy ładowaniu plików Linuxa Ubuntu LiveCD wyskakuje mi taki oto błąd:

[141.366972]Buffer I/O Error on device fdo, logical block 0

[153.547660]Buffer I/O Error on device fdo, logical block 0

Następnie jest tak jak napisałem powyżej.

Czy ktoś mi może wyjasnic o co chodzi?Walcze z tym Linuxem już drugi dzien i nic.

  • 1 miesiąc później...
michalekk
komentarz
komentarz

nie znam sie na tym ale jaką masz myszkę?? może nie ma do niej sterowników??

[sorki nie widziałem daty]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.