x-kom hosting

GA-P35-DS3L - Obsługa Pamięci RAM

sonix
utworzono
utworzono

Witam,
Mam takie pytanko..

Jakie macie RAMy w GA-P35-DS3L z którymi nie ma żadnego problemu??

Producent przygotował tabele w której zaznaczył z jakimi kośćmi płyta współpracuje oraz dopisał "Memory modules listed below are for reference only. Due to massive memory models on the market, we can only verify some of them" czyli wiadomo o co chodzi.

Tutaj jest ta tabela: [url=http://download.gigabyte.ru/memory/motherboard_memory_ga-p35-ds3l_2.0.pdf]http://download.gigabyte.ru/memory/motherboard_memory_ga-p35-ds3l_2.0.pdf[/url]

Moj problem polega na Tym ze posiadam kości dobrej firmy A-DATA VITESTA 4x1GB Extreme Edition DDR2 1066+ działają w trybie DUAL
Maja inny numer seryjny niz podany w w/w tabeli Gigabyte.
Nom i niestety mam z nimi problemy. Podczas grania w "bardziej wymagające" gry.. Po prostu je zacina, każda grę. Czasami po 20min, czasami po 1,5h ale za kazdym razem zacięło gre. Napiecie na kościach prawidłowe 2,1-2V
Temperatury reszty sprzętu - prawidłowe.
Wina napewno lezy po stronie RAMów. To samo dzieje sie po włożeniu kości 2x1GB

Zmieniłem na kości kumpla, Kingston KHX8500D2K2/2G 2x1GB - problemu nie było. Battlefield Bad Company 2 był właczony cała noc i żadnej zwiechy nie było.

Ale wracajac do tematu..

Chciałbym wiedzieć jakie kości kupić..
Zastanawiałem sie nad KINGSTON KHX8500D2BK2/4G - KHX8500D2K2/4G a może inne? Tylko czy nie będzie znowu zwiech jak tych kości nie ma w tabeli. W ogóle dziwne że w tabeli nie ma kosci 2GB a plyta obsluguje do 8GB a sa 4 sloty :) Szukam tylko cos z 1066mhz

Tylko Panowie, jakie mam te kości kupić, liczę na Wasza pomoc i Wasze doświadczenie z ta plyta.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Gdzie znalazłeś taką tabele i jakie masz podzespoły kompa najbardziej procesor .

sonix
komentarz
komentarz

Jak to gdzie? Na stronie Gigabyte.. http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-p35-ds3l_20.html

Pisze ze to pamieci, wiec po co procesor? ale mam Core 2 Duo E8400 3,00GHZ

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Tak tylko pytam bo mam tą samą płytę . Jednak procesor słabszy .

sonix
komentarz
komentarz

Spoko, tylko to troche taki maly OT

rikiMor0102
komentarz
komentarz

A jaki masz procesor. Prawdą jest że na tych płytach nie chodzą kości 2GB ? Bo w tabeli tego niema ? Mówię o 800Mhz, bo ja takich używam.

Magellan
komentarz
komentarz

Timingi ustawione według zaleceń producenta ? Testowałeś sprzęt Orhtosem/OCCT/Prime95 ? Czy rezultat jest ten sam ? Sprawdź najpierw, jak twoje pamięci działają w konfiguracji 2x1GB. Sprawdź wszystkie moduły w tej konfiguracji. Jeżeli problem występuje dalej, to wina pamięci, jeżeli nie to prawdopodobnie pyta główna ma problem z obsługą konfiguracji 4x1 GB.

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Dziwne z tymi kośćmi pisze że nie obsługuje ale dla 667 Mhz już obsługuje. Jakbyś to sprawdził czy opbsługuje to napisz . A może ma ktoś tą płytę i obsługuje mu 2GB w jednym slocie ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.