x-kom hosting

Problem z dual channel

troll_q
utworzono
utworzono

Oto konfiguracja mojego komputera:

Obudowa: Cooler Master Elite 334;
Zasilacz: CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450W;
Monitor: Samsung T220;
Płyta główna: MSI P35 Neo-F;
Procesor: Pentium Dual-Core 2.50GHz E5200;
Grafika: Gigabyte Geforce 250 GTS 1GB PCI-Ex16;
Pamięć: Patriot DDR2 2x2GB Dual PC800 CL4 LLK;
HDD: Samsung 320GB 7200prm SATA2 16MB HD322HJ;
Napęd: DVD LG GH22NS30 22x SATA Super Multi.

Kości nie działają mi w trybie dual channnel. 2x2GB obie od patriota. Płyta główna też obsługuje. Jaka może być tego przyczyna?

Morango
komentarz
komentarz

[quote name='Troll' date='10 marzec 2010 - 23:17' timestamp='1268259421' post='991431']
Kości nie działają mi w trybie dual channnel.
[/quote]
skąd to przypuszczenie ??

Skrash
komentarz
komentarz (edytowane)

Ściągnij CPU-Z zakładka Memory i tam bedziesz miał napisane czy działa dual channel czy nie
[URL=http://img96.imageshack.us/i/beztytuursv.png/][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/8088/beztytuursv.png[/IMG][/URL]

anon92
komentarz
komentarz

Może nie są włożone w odpowiednie sloty na płycie głównej? Patrz żeby miały takie same kolory gniazda.

Morango
komentarz
komentarz

to jest akurat zły przykład , bo ja mam 3x1 i tez pisze dual ....

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Tak a jak są 3 to z pewnością nie działają w dualu !

Morango
komentarz
komentarz

działać nie działają ale pisze że dual ...

Skrash
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]to jest akurat zły przykład , bo ja mam 3x1 i tez pisze dual ....[/quote]
[quote]Tak a jak są 3 to z pewnością nie działają w dualu ![/quote]
ehh...

Dual channel to technologia, która wspomaga przepustowość danych. Każda kość ramu działa z przepustowością 64 bit. Jeśli wepniemy 2 takie same kości do płyty głównej (do odpowiednich slotów), technologia Dual Channel pozwoli pracować im razem z przepustowościa 128 bit. Także Twoje 2 z 3 kości ramu pracuja z przepustowością 128 bit (Dual działa), a jedna niestety z przepustowością 64 bit.

troll_q
komentarz
komentarz (edytowane)

Włożyłem kości w sloty 2 różnych kolorów (pierwszy i trzeci) i dopiero teraz działają w Dual Channel.

rikiMor0102
komentarz
komentarz

A czy ta jedna z przepustowością 64 nie zmniejsza osiągów tamtych dwóch ?

koxx
komentarz
komentarz

[quote]to jest akurat zły przykład , bo ja mam 3x1 i tez pisze dual[/quote]


Morango, po co ty jeszcze trzymasz tę trzecią kość?? Wywal to w cholere bo ci spowalnia magistralę ;).

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Sprawdzałem różnice szybkości pamięci w Viście i z dwoma kośćmi jak i trzema wychodzi to samo ! Czym jeszcze można sprawdzić te pamięci ( czy nie maja wad i przepustowość ) ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.