x-kom hosting

Praca pamięci ram na dual chanel

rikiMor0102
utworzono
utworzono

Mam pamięć ram 2 x 1 GB DDR2 SDR 800 MHZ . Pracują one w dual chanel . Czy jak dołoże do nich jedną kośc 512 DDR2 SDR 800MHZ . TO spowolni mi kompa czy przyśpieszy ?

koxx
komentarz
komentarz (edytowane)

spowolni
[color="#ff0000"]
//a może jakieś uzasadnienie
//dan[/color]

PaQre
komentarz
komentarz (edytowane)

Przepustowość pamięci będzie zmniejszona czyli będą wolniejsze.
Ja bym zostawił tak jak jest. U mnie była zauważalna różnica.
Miałem RAMy 1GB(2x512MB) w dualu i niestety mi się spaliły, zostały wymienione na jedną kość 1GB i komputer znacznie wolniej chodził.

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Czyli aby polepszyć przepustowośc to mamdać 2x 2 GB ? Wtedy będą pracować w dualu i i przepustowość powinna się polepszyć ?

Qniooo
komentarz
komentarz

Dokładnie tak. Jeżeli chcesz kupić nową kość to nie mniejszą niż 2GB.

rikiMor0102
komentarz
komentarz (edytowane)

A czy prawdą jest że płyta główna nie z każdymi pamięciami będzie pracować ?Kolega z tematu niżej umieścił taka tabelę z jakimi pamięciami współpracuje. Przyznam że pierwszy raz to widzę !

Qniooo
komentarz
komentarz

Jeżeli producent wyraźnie nie zaznaczył, że z jakimś konkretnym modułem może być problem, nie ma się czym przejmować.

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Bo już się martwiłem Tylko nie wiem skąd ten koleś wziął te tabelę. Martwi mnie jednak jedno że w tej tabeli nigdzie dla kości z częstotliwością 800 Mhz nigdzie nie ma podanych pamięci 2G . Pewnie będzie tak żeby osiągnąć te 4 GB to trzeba zastosować 4x 1 GB . Bo 2x 2Gb chyba nie pociągnie . W tabeli nie ma tych pamięci .

koxx
komentarz
komentarz

wtedy z kolei też będzie wolniej, ponieważ system z dwoma dualami często nie obsługuje maxymalnych przepustowości, ponadto zmienia się tryb pracy DDRów na cykl 2T. Ale to lepsze niż 2GB i notoryczne używanie stronicowania. Najlepiej pożycz od kogoś ddr 2GB i zobacz czy płyta odczyta (no i zaktualizuj bios)

rikiMor0102
komentarz
komentarz

Z tą podmiana na 2 Gb to dobry pomysł. A czy aktualizacja biosu nie narobi problemów ? Słyszałem że niejedni aktualizowali a później nie wszystko chciało dobrze chodzić 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.