x-kom hosting

Brak dźwięku - EVGA 650i Ultra

falcon1984
utworzono
utworzono

Cześć,

kuzyn kupił sobie nowego kompa z tą płytą główna. Wszystko ładnie poszło, ale są problemy z zainstalowaniem dźwięku. A więc po kolei instalowaliśmy z płytki sterowniki do płyty głównej, potem Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus Driver z tego źródła: (nie wiem czy to właściwy plik):

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...&FileID=836

bo podobno potrzeba ten plik zainstalować przed sterownikami Realtek (zainstalowało się High Definition Audio Driver Package KB835221). Na koniec zainstalowaliśmy sterownik Realtek z płytki w wersji 1.61. Niestety nic to nie pomogło, w dalszym ciągu nie ma dźwięku. Ściągnięcie ze strony EVGA sterowników do płyty głównej i audio Realteka nic nie dały. Naprawdę nie wiem już jak ten dźwięk ustawić. W Panelu Sterowania trzeba coś ustawić jeszcze o czym nie wiem, a może coś jeszcze trzeba instalować?

Pzdr

Gość
komentarz
komentarz

a przed instalacją nowych sterów usunąłeś stare? Proponuje wyrzucić wszystkie sterowniki dźwieku (programem "Driver cleaner" najlepiej). Stery ze strony którą podałeś mają prawo nie działać bo są innego producenta. Spróbuj sciagnąc stery dźwięku ze strony EVGA (niekoniecznie najnowsze muszą być - możęsz pokombinować ze starszymi).

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, przed instalacją nowych sterowników Realtek ze strony EVGA odinstalowałem te stare z płytki. Co do linku to jest to na mój gust tylko uniwersalny sterownik Microsoftu do dźwięku 7.1, więc to chyba nie przeszkadza, że pochodzi ze strony Gigabyte. Na stronie EVGA nic takiego nie ma, tylko Realtek i do płyty głównej, podobnie na CD. Dalej nie wiem co robić ...

Gość
komentarz
komentarz

A co najpierw instalowałeś? Najpierw zainstaluj UAA bus driver a potem stery realteka.

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak cały czas robiłem, najpierw UAA, potem Realtek, ale jak dźwięku nie było tak nie ma :/ Czy to może zależeć od wersji Windowsa XP i jej kompilacji (zintegrowane uaktualnienia) ?

Gość
komentarz
komentarz

Tak, możliwe że sie stery z OS gryzą...

PS. Może w BIOS'ie masz wyłaczoną dźwiekówe ( w co wątpie) ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Ok, to była jednak wina Windowsa. Już wszystko ładnie działa. Tego UAA wcale nie trzeba instalować, bo wchodzi w skład SP2.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.