x-kom hosting

Ile dać pamięci wirtualnej?

rafi1133
utworzono
utworzono

Witam. Mam 2x2GB 800Mhz GoodRAM pamięci. Ile ustawić pamięci wirtualnej? W internecie jest naprawdę mnóstwo podobnych pytań, ale żadna odpowiedź mi nie pasuje. Chciałbym aby jak najlepiej grało mi się w wymagające gry (teraz już zalecane wynoszą 2-3GB RAM) i żeby Windows chodził w miarę szybko. Dysk mam 500GB (partycję 40GB i 2x200GB).
Bardzo proszę o porady i podawanie swoich wartości.

Uwierzcie, że doszukałem się co najmniej 30 różnych opcji, które według autora są najlepsze.

Morango
komentarz
komentarz

Może zacznijmy od tego że zmień system na 64bit'owy gdyż ten XP jest 32bit'owy i wykrywa niecałe 3,5GB RAM (u niektórych mniej)

rafi1133
komentarz
komentarz (edytowane)

A po co mi więcej?
Nie będę się bawił w syf typu Vista i 7.

[color="#ff0000"]//hamuj się troszkę z językiem
//dan[/color]

Edytowane przez danielek316
cubEE18
komentarz
komentarz

Oj nie! Tylko nie obrażaj mi tu cudownego Win 7! :blink:

Co do pamięci wirtualnej to zaleca się rozmiar początkowy 1.5 * ilość ramu, a rozmiar maksymalny 2 8 ilość ramu. Z tym, że Ty masz Windowsa XP więc ramu Ci raczej nie zabraknie ;)

P.s jeśli masz Windowsa x86 (32 bitowego) to nie zaadresuje więcej niż 3.25Gb pamięci

bartek86
komentarz
komentarz (edytowane)

bez bluzgania na win 7 nie miałeś nie pisz że to syf

win 7 64-bitowy chodzi stabilnie szybko bez zaciny [u]lepiej od xp[/u] i będzie widział całe 4GB ramu

co do pamięci wirtualnej to są dwie reguły:
- jeśli chcemy hibernować system ustawiamy ilość pamięci ram+10% czyli u ciebie można ustawić 4500MB
- jeśli nie będziemy hibernować systemu 2GB powinno wystarczyć

Edytowane przez bart86
rafi1133
komentarz
komentarz

Miałem Sevena - miałem 100x więcej problemów. Nie mam - 100x mniej. Dobrze, że to trwało tylko tydzień.

Przejdźmy do rzeczy. Czyli ustawić na sztywno 2GB? Słyszałem, że przy takiej ilości można nawet całkowicie usunąć pamięć wirtualną. A może dać na auto?

Qniooo
komentarz
komentarz

Usuwać całkowicie nie jest dobrze. Lepiej coś zawsze zostawić. Na auto też bym nie dawał, bo może przypisać jakiś kosmiczne ilości. Daj mu od 512MB do 2GB i będzie dobrze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.