x-kom hosting

Karta TV NTSC - będzie działać w polsce?

kkuczok
utworzono
utworzono

Przymierzam się do zakupu karty telewizyjnej do palmtopa. Znalazłem ciekawą ofertę kupna używanej karty, lecz niestety działa ona w systemie NTSC.

Czy uniemożliwiać to będzie korzystanie z telewizji w Polsce?

Może będą po prostu dziwnie rozciągnięte obrazy i kolory nieodpowiednie na ekranie?

A może tylko dziwnie wszystko będzie rozciągnięte?:)

Będę miał chociaż możliwość odbierania polskich programów?;]

Gość
komentarz
komentarz

W Polsce TV jest nadawana w systemie PAL więc ta karta nie będzie działać.

kkuczok
komentarz
komentarz

Czy jesteś tego pewien że nie będzie możliwości odbierania, a nie będzie tylko dziwnie rozciągniętego obrazu?

Kiedyś miałem telewizor, który po przestawieniu ręcznym na tryb NTSC wyświetlał jedynie inne kolory i dziwnie rozciągnięty obraz na polskich kanałach. Mam się nie sugerować tym telewizorem?

Gość
komentarz
komentarz

kkuczok, Jestem pewien, że za niewielkie pieniądze można kupić kartę TV pracującą w trybie PAL! Nie ma sensu kopować tej z NTSC. To jest tak, jakbyś kupował telewizor czarno-biały :) Napisz ile masz kasy, to coś znajdziemy.

kkuczok
komentarz
komentarz

Przegapiłeś jeden fakt - chodzi mi o kartę telewizyjną do palmtopa ;)

Tutaj z Angli mogę kupić wersję PAL [tyle że coś koleś na moje pytania nie odpisuje] http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=120116034276

A na tej aukcji z USA, sam przedmiot taniej, przesyłka też taniej [mimo tego że z usa] ale znów karta ntsc http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?viewit...em=180141646629

Gość
komentarz
komentarz

kkuczok, Za 20 funtów? To duża kwota? Karty na PCI są droższe. Na Twoim miejscu nie kombinowałbym i brał tą w wersji PAL.

kkuczok
komentarz
komentarz

No ok, zobaczymy tylko czy koleś powie mi ile mam mu za przesyłkę do Polski zapłacić i czy nie będzie marudzić ;]

A karty po PCI są nawet za 50zł, więc nie mów że drożej :D

bizon11
komentarz
komentarz
A karty po PCI są nawet za 50zł, więc nie mów że drożej :D

Masz rację że są ale to raczej nie karta tylko złom :P Charakteryzują się niską jakością obrazu i dźwięku :)

Co do różnicy pomiędzy PAL a NTSC to puciek ma rację nie warto czegoś takiego kupować :)

W mojej karcie - gdy przestawię ją na NTSC to wszystkie kanały nie mają dźwięku a obraz ma inne kolory - np. zamiast niebieskiego czerwony :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.