x-kom hosting

[Rozwiązany]Pamięć DDR400, jednostronna

FrogsterPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Tata chciałby do swojego starego komputera dokupić 512 MB RAMu (aktualnie właśnie tyle jest w tym komputerze). Sprawa jest jednak taka, że aktualnie zainstalowany moduł pamięci marki TwinMOS jest modułem jednostronnym, a z tego co się orientuję, moduły dwustronne z jednostronnymi działać nie chcą nawet w trybie Single Channel (a może się mylę?). Tak mi się w każdym razie wydaje, bo na swojej płycie Abita miałem kiedyś niezłą dyskotekę z RAMem, dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że nowo zakupiony RAM GeILa jest dwustronny, a stare moduły były jednostronne.

Prosiłbym więc o pomoc w wyszukaniu jakiegokolwiek (będzie działać w Single, a nie Dual Channel) RAMu 512 MB (w jednej kości) w postaci modułu jednostronnego. Musi to być produkt nowy, nie używany. Będę także wdzięczny za same nazwy/typy modeli jednostronnych o tej pojemności.

Edytowane przez danielek316
oznaczam jako rozwiązany

Morango
komentarz
komentarz

w starym komputerze miałem 512MB Ram (256MB + 2x128MB) każda innej firmy , i jednak była modułem jednostronnym a pozostałe normalne (dwustronne) i działały ... jednak miałem z nimi też trochę zachodu (jednak wiem że jak podłączyłem 2 pamięci to nie działały , jednak nie wiem czy w tedy były podłączone 2xwdóstronne czy i to i to)... [url=http://www.allegro.pl/item899060004_ddr_512mb_samsung_pc3200_cl3_jednostronna.html#gallery]tu[/url] była aukcja z modułem jednostronnym , może jeszcze raz wystawi ... a tak w ogóle trudno znaleźć moduły jednostronne gdyż nikt w opisie tego nie napisze ...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Niestety, ale musi to być moduł nowy (i to najlepiej z możliwością wzięcia faktury VAT, aczkolwiek może się obędzie bez tego).

Co do opisu, masz rację, dlatego też wysłałem na razie maila do gościa, który sprzedaje pamięci GoodRAM - jeśli będą jednostronne to je wezmę.

wieza71
komentarz
komentarz

[url="http://www.morele.net/pamiec-kingston-kvr400s8r3a-512-281999/"]tu[/url] masz nową pamięć jednostronną,jest na stanie w sklepie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale cena trochę odstrasza... Mimo wszystko dzięki.

EDIT:

Czy RAM na kościach BGA będzie współpracować z RAMem na kościach TSOP? Oczywiście zakładając, że obie kości byłyby jednostronne.

EDIT 2:

Zamówiłem GoodRAMy 512 MB, koleś mi powiedział, że jednostronne. Nie wiem, czy BGA czy TSOP, ale martwić się będę jeśli nie będą działać. Dam znać pewnie w weekend co i jak.

Morango
komentarz
komentarz

Ogólnie BGA i TSOP to rodzaje obudowy i mocowania pamięci , więc myślę ze nie powinny się kłócić ze sobą :E

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zamówiony RAM od GoodRAMa okazał się być jednostronny, na kościach TSOP. Działa bez problemów z tym TwinMOSem (oczywiście, w trybie Single Channel). Temat do zamknięcia. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.