x-kom hosting

Ograniczenia dla ram? ;/

arekziomk2
utworzono
utworzono

Czy w systemie lub w biosie moze byc ograniczenie dla ram?? chodzi mi glownie o to ze mam w slotu dla ddr i gdy wloze np 512 ram komuter dziala normalnie ale gdy podlacze wiecej niz 512 mb komupter juz sie niewlacza co moze byc nie tak ram dziala w 100% SPRZET:ASRock P4l45D procesor Intel Celeron 4A 2500Mhz

Gustllik
komentarz
komentarz

Widocznie Twoja płyta główna może obsłużyć tylko 512 MB RAMu. O ile się nie myle to jest to już stara płyta ;) Chcesz mieć więcej RAMu wymień płytę główną.

[color=red]Jeśli się nie znasz nie pisz głupot !!! Płyta obsłuży 2 GB ramu // gobi[/color]

Morango
komentarz
komentarz

Oczywiście każda płyta ma jakieś ograniczenia jeżeli chodzi o ram (jednak przy nowszych płytach jest możliwość zamontowania dużej ilości RAM , a nie wiem czy do grania czy zwykłego użytku wykorzysta się cały potencjał płyty i wsadzi maxymalną ilość RAM) ... jeżeli chodzi o twoją płytę to nie wiem jakie ma ograniczenia bo nie mogę znaleźć jej specyfikacji ... może po prostu jakaś kość jest uszkodzona , albo slot nie działa ??

arekziomk2
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam 1 kosc 1gb jak podlacze komp nie wlacza sie. Ale mam tez 2x 512mb i jak podlacze jedna z nich to obojetnie jakiego slota dziala normalnie pomozcie

[color="#ff0000"]
//nie cytujemy całych postów
//dan [/color]

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
Cold
komentarz
komentarz (edytowane)

Może coś jest z sekcją zasilania płyty głównej. Niestety asrock robi pod tym względem bardzo słabe płyty.
Podaj jeszcze model zasilcza.
Inne wyjście to upgrade biosu do najnowszego. Poza tym co rozumiesz przez nie włącza? Nie uruchamia się zupełnie czy przechodzi tylko do biosu i dalej nie rusza?

Edytowane przez Cold
Morango
komentarz
komentarz

myślę że chodzi tu o miganie diody od monitora , a reszta podzespołów działa (tzn wiatraki chodzą itp) , jej to prawdopodobnie wina jakiegoś RAM'u ...

arekziomk2
komentarz
komentarz (edytowane)

o wlasnie dioda miga wiatraki i wszystko wchodzi ale obrazu nie ma


[color="#ff0000"]
//nie cytujemy całych postów
//dan [/color]

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
Morango
komentarz
komentarz

przy starym komputerze miałem podobne kłopoty ... podaj model zasilacza i czy piszczy gdy miga monitor ??

arekziomk2
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak komuter piszczy nazwa zasilacza : atx switching power supply 550w

Edytowane przez tomek.b
nie cytuj calych postów znajdujących się bezpośrednio nad Twoim; usuwam cytat
Morango
komentarz
komentarz

hmm o tym zasilaczu nie czytałem więc się nie wypowiem ... co do ram to jakiego typu jest to piszczenie ?? (jedno ciągłe ?? a może krótkie ??)

arekziomk2
komentarz
komentarz (edytowane)

Kilka krotkich


[color="#ff0000"]
//nie cytujemy całych postów
//dan [/color]

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
Morango
komentarz
komentarz

A jaki masz bios ?? jeżeli Award to :

Liczba dźwięków - Typ błędu

1 długi - błąd pamięci
1 długi i 2 krótkie - Błąd parzystości pamięci RAM
1 długi i 3 krótkie - Błąd karty graficznej
ciągły ton - Błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.