x-kom hosting

[1200]Jaki monitor do gier?

piotrek_ole
utworzono
utworzono

Witam!

Chciałbym kupić monitor, lecz nie znam się na tym sprzęcie dlatego prosił bym o pomoc w wyborze. Monitor ma być głownie do gier (counter strike-a 1.6). Z tego co się orientowałem bardzo dobry jest "Samsung SyncMaster 2233RZ" lecz jak na 22 cale cena jest dosyć wysoka. Posiada funkcję 3D z której raczej bym nie skorzystał tak więc zapłaciłbym za bajery które były by mi nie potrzebne. Z tego co się orientuję do cs-a im wiecej "HZ" tym lepiej. Ten samsung posiada aż 120HZ w przeciwieństwie do innych monitorów które osiągają przeważnie 75hz max. Chciałbym kupić coś w przedziale 21 - 26 cali. Cena... Myślę że nie chce wydać na monitor więcej niż 1200zl chyba że za nie wielką dopłatą (200-300zl) było by coś znacznie lepszego od pozostałych monitorów. Z góry dziękuję za pomoc.


P.S

"hz" - nie mam pojęcia w jaki sposób to działa, o co w tym chodzi. Jeśli ktoś się dobrze na tym zna niech napisze dlaczego lepiej jest mieć jak najwięcej.

Tivi
komentarz
komentarz (edytowane)

hz to czestotliwosc odsiwiezania (im wieksza tym szybciej elementy pojawiaja sie na ekranie)

jesli chodzi Ci o monitor do csa to polecic Ci moge jedynie stare, dobre crtki (kineskopowe) ustawiasz lajtem 100hz (-freq 100 w opcjach uruchamiania) do csa nie nadaja sie te wszystkie panoramy czy jakos tak (rozdzialki 1440 x 900 etc)

dell 1130p (sam mam 21')http://allegro.pl/item937758341_dell_21_p1130_sony_trinitron_gw.html

Edytowane przez Tivi
piotrek_ole
komentarz
komentarz

Za CRT podziękuje. Wolę już przepłacić za jakiegoś LCD. Niech się ktos wypowie co do tego samsunga i może jakieś inne propozycje LCD?

Loowoo
komentarz
komentarz

Polecam LG W2453TQ-PF

925pln na Agito

Mozesz sie tez pokusic ten sam model tylko 27 calowy ^^
HDMI Ci nie potrzebne, ale monitor kupujesz na pare latek a nie na 6 miechow jak np. procek itd. ze po tym czasie jest lipny

KKS Lech Pozna�
komentarz
komentarz

A coś ze stajni Asusa? Ja mam VK222 i bardzo fajnie się na nim gra (głównie gram) i filmy się też zaje*** ogląda, ale niestety niema HDMI :(

WinstonWolf
komentarz
komentarz

ja czekam na W2363D od LG jest to pierwszy monitor 3D w ofercie LG i podobnie jak jego poprzednia wersja (W2363V)został stworzony z myślą o graczach

piotrek_ole
komentarz
komentarz

czy sa monitory 21-24 cale pracujace w 75hz przy swojej zalecanej rozdzielczosci? Z tych modeli wyrzej podanych jest to 75hz przy 1280x1024. Przy wyzszej rozdzielczosci jest tylko 60hz.

Loowoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiec tak, fakty sa takie ze 1280x1024 jest to wiecej niz standard 720p w 16:9, 1280x1024 na 16:9 nie ma

Wiec powyzej jest rozdzialka ktorej przy tak malej przekatnej NIE zauwazysz (nie zauwazysz roznicy w HD ready a FullHD to jest powyzej 40cali) jedynie UI Ci sie zmieni. Mam nadzieje ze pomoglem, ustawisz na 1280x720 i 75hz ^^

Gadzet za ktory sie placi w wiekszosci cenach monitorow jest to FullHD


EDIT:

Polece jednak LG W2453V oraz LG W2486L ten 2nd z LEDami, lepszy Design, ja wlasnie wybieram miedzy nimi, jak poczekasz to dam Ci recke W2486L (1150pln)

Hz uzywany w dzisiejszej specyfikacji monitorow, telewizorow jest to ilosc FPSow w propocji 1:1. 60Hz to 60FPS wiec i tak full plynnosc, bynajmniej dla moich oczow.

A z rozdzialka na tej wielkosci monitora 1280x720 wystarczy spokojnie zeby ladnie, niedosc ze plynnie pograc w nowsze gry.

Edytowane przez Loowoo
piotrek_ole
komentarz
komentarz

Wezme pod uwage to co napisales lecz jednak 75hz to troche malo. Zdecyduje sie jednak na samsuna o ktorym pisalem wczesniej. Chyba ze znajde jakis inny tanszy przynajmniej 100hz monitor.

Loowoo
komentarz
komentarz

Poszukaj badan ile oko widzi FPSow, lepiej miec lepsza matryce niz 25fpsow wiecej ktorych i tak nie widac. CS 1.6 to gra w ktorej slaby PC bedzie mial stabilne 75fps ;p

itsmylife
komentarz
komentarz

W tej cenie mozesz spokojnie kupic juz ekran na LED, zbieraja swietne opinie i oceny. Przykladowo: http://www.proline.pl/sklep.php?p=LG+22+W2286L-PF

piotrek_ole
komentarz
komentarz

Gram juz troche w ta gre i roznica jest odczuwalna. Polacy po WCG 09 roniez zachwycali sie tym monitorem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.