x-kom hosting

Aristo - dość duży problem

MIchall
utworzono
utworzono

Siostra sie dobrała do laptopa (amd turion64 1,8ghz, 1gbram, radeon x700 256mb) nasciągała wirusów i musiałem odinstolować windowsa bo sie włanczał 5minut. Instalacja windowsa(xp) przebiegła normalnie. Jednak podczas instalowania sterowników od grafy wyskoczył błond że nie można jakiegoś tam pliku zkopiować, i zaraz potem z cztery komunikaty "fatal error". System się totalnie zwiesił więc robie restart ale komputer sie nie uruchomił tylko jest czarny ekran. No to myśle że zainstaluje jeszcze raz windowsa a tutaj po rospoczęciu instalacji komputer wyjechał z tekstem że "instalator nie znalazł żadnych stacji dysków zainstalowanych w tym komputerze(...)" W laptopie jest wszystko dobrze podłączone nie był rozkręcany. Podejrzewam że coś trzeba w biosie zrobić ale nie jestem pewien. Napiszcie co zrobić żeby laptop zadziałał.

lesny1993
komentarz
komentarz

Jaki to jest laptop (Marka)

Lub

Jaki ma BIOS? Award czy Phoenix?

Gość
komentarz
komentarz

MIchall, Wyciągnij i podłącz ponownie dysk twardy. Będzie pod jakąś klapką.

lesny1993, Marka to Aristo.

tazman
komentarz
komentarz

Proponuje instalkę sterów od dysku i ponowne zainstalowanie grafiki. Podaj dokładny symbol lapka

MIchall
komentarz
komentarz

Model laptopa to "Aristo Vision A175"

Wyciągnij i podłącz ponownie dysk twardy.

Laptop jest na gwarancji jednak wole narazie go nie oddawac bo dostane go spowrotem za jakieś 2miesiące. :(

Jaki ma BIOS? Award czy Phoenix?

"Bios version- A1036AG6 V2.30"

Proponuje instalkę sterów od dysku i ponowne zainstalowanie grafiki.

Napisz jak to zrobić. Poza tym nie wiem na czym miałbym zainstalować stery jak laptop nie widzi dysku twardego. Czy jeśli posiadam przenośny dysk twardy pod usb to czy da sie na nim zainstalować windowsa na innym kompie i podłonczyć pod laptopa tak żeby działał ?

lesny1993
komentarz
komentarz

napisałeś mi wersję BIOS-u a ja chce wiedzieć z jakiej firmy on jest:

Award czy Phoenix

Bo najpierw chyba trzeba sprawdzić czy w ogóle BIOS go widzi, nie?

MIchall
komentarz
komentarz

W biosie nie nie wykrywa w ogóle dysku.Odkleiłem plombe i przykleiłem jeszcze raz niestety plomba troche zmieniła kształt i kolor. wyjełem i podłonczyłem jeszcze raz dysk i nic. poradzcie co zrobić bo niewiem.

ps. bios sie chyba nazywa AMIBIOS

lesny1993
komentarz
komentarz

W takim razie jest to wina BIOS-u lub podłączenia dysku

Nie lepiej iść do sklepu tam gdzie go kupiłeś żeby Ci to sprawdzili??

PS. istnieją tylko 2 edycje BIOS-u: Award i Phoenix

Gość
komentarz
komentarz

lesny1993, A nie ma przypadkiem czegoś takiego, jak AMI Bios?

lesny1993
komentarz
komentarz

nie znam, ale jak mówisz że tak jest to jest ;)

MIchall
komentarz
komentarz
Nie lepiej iść do sklepu tam gdzie go kupiłeś żeby Ci to sprawdzili??

odkleiłem dziś plombe jak wyciągnełem dysk i niewiem czy przyjmą :)

lesny1993
komentarz
komentarz

zawsze można zadzwonić :)

MIchall
komentarz
komentarz
zawsze można zadzwonić

wole sie spytac profesjonalistów na forum :)

macie jeszcze jakieś pomysły???

Gość
komentarz
komentarz

Powinni przyjąć bez problemu. Nie mogą sobie ot tak naklejać plomb ograniczając możliwość rozbudowy laptopa! To jest sprzeczne z prawami UE. Nie mogą blokować dostępu do elementów, które można wymienić - pamięć i HDD (laptop).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.