x-kom hosting

pamiec ECC w plycie D946GZAB

bobik114
utworzono
utworzono (edytowane)

Kupiłem 2 używane kości pamięci RAM ECC. niestety obie nie działają, w jednej kości brakuje elementów> sprzedawca wspomina cos o ECC. Wiec: Czy płya Intel D946GZAB obsługuje pamięć ECC?
prosze o jak najszybszą odpowiedz


co znaczy non-ECC

Edytowane przez bobik114

Morango
komentarz
komentarz

ecc to zmodyfikowany mechanizm kontroli parzystości, inaczej mowiać jest to metoda wykrywania błędów (z angielskiego ECC -error correcting code)... Pamięci te są nieco wolniejsze od NON-ECC, a to za sprawą skanowania cyklicznego i korekcji ewentualnych błędów. ECC są stosowane często w serwerach jako że są bardzo stabilne (kosztem lekkiej utraty wydajności). Dla domowych kompów są niepotrzebne... wyczytałem także że aby móc wykorzystać dodatkową funkcjonalność takich pamięci, zarówno chipset jak i BIOS płyty głównej musi umieć ją obsłużyć...Kosztem zastosowania korekcji jest spadek wydajności takich pamięci w granicach 1-2% oraz większa ilość tranzystorów dla tej samej pojemności, gdyż każda komórka pamięci zawiera oprócz danych kod korekcyjny....

jednak nigdzie nie mogę znaleźć specyfikacji tej płytki ...

bobik114
komentarz
komentarz

a czy ECC to przeciwienstwo nonECC?

Morango
komentarz
komentarz

raczej nie , jest to chyba słabsza wersja ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.