x-kom hosting

Wielka prosba o pomoc

sinman
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam jak w opisie,bardzo prosze o pomoc w znalezieniu pamieci ram do mojej plyty glownej,mam teraz 2x1GB kingston(jakas starszy rodzaj ma okolo 1,5 roku),chcialbym cos lepszego,to nie jest tez tak ze musi byc 2x 2Gb choc nie ukrywam tak byloby najlepiej,jezeli macie jakies propozycje ktore pasuja do mojej plyty glownej to bardzo prosze o napisanie typow.rowniez prosze o napisanie czy rodzaj zasilacza ma jakies znaczenie przy doborze pamieci (mam zasilacz FEEL 350W).Jezeli podacie 2x1GB jakiejs nowszej pamieci,to bedzie ona duzo lepsza od tej mojej poltorarocznej?
Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje
Pozdrawiam

EDIT:aha bardzo prosze o to zeby koszt nie byl wiekszy od 250zl;)

Edytowane przez sinman

Gustllik
komentarz
komentarz

Jeszcze podaj nam czy te pamięci to DDR2, DDR3 ?? I na jakiej częstotliwości latają.

sinman
komentarz
komentarz

no wlasnie nie wiem dokladnie;( no ddr2 napewno bo maja z poltoraroku,a czestotliwosc hmm nie wiem ale jak maja poltoraroku to tam szalu nie robia chyba;p

toaspzoo
komentarz
komentarz

Myślę, że 533MHz ;]

Gustllik
komentarz
komentarz

A ile jesteś w stanie wydać na pamięć ?

Morango
komentarz
komentarz

na samym początku sprawdź programem [b]CPU-Z[/b] ile mają MHz ...

toaspzoo
komentarz
komentarz

CPU-Z to nie jest 'program'
nie pokazuje prawdziwej wartości zegarów pamięci.

Morango
komentarz
komentarz

naprawdę ?? wchodzisz w [b]Memory[/b] i patrzysz na ilość [b]DRAM Frequency[/b] (wtedy pisze na jakiej prędkości chodzą wszystkie kości , a w zakładce [b]SPD[/b] są poszczególne prędkości ... oczywiście wszystko dzieli się x2....

sinman
komentarz
komentarz

aktualnie jestem w pracy,okolo 22 sprawdze dokladnie jakie te kosci mam,cene podalem do 250 zl(no jak bedzie te 280 to sie nic nie stanie;p).

toaspzoo
komentarz
komentarz

[quote]naprawdę ?? wchodzisz w [b]Memory[/b] i patrzysz na ilość [b]DRAM Frequency[/b] (wtedy pisze na jakiej prędkości chodzą wszystkie kości , a w zakładce [b]SPD[/b] są poszczególne prędkości ... oczywiście wszystko dzieli się x2.... [/quote]
Tak, na prawdę CPU-Z lubi odejmować setki MHz

Morango
komentarz
komentarz

a miałeś taki przykład ?? bo ja jeszcze nie miałem ...

sinman
komentarz
komentarz

sprawdzilem wszystko no plyta do p5b vm se (pci express (x16));ram (ten co teraz mam) 2x1GB pc2-6400(400mhz)Kingston,procesor intel core 2 duo E4400(bus speed 200MHz rated FSP 800MHz).
Bardzo prosze o podanie jakie pamieci ram polecilibyscie?moze byc 2x2GB lub 2x1GB(jezeli jakis rodzaj bylby duzo lepszy od tych ktore teraz posiadam).Cena do 250zl.No i takie ktore beda w pelni wykorzystywane przez moj sprzet?nie wiem co tam ma za znaczenie?procesor?no wszystkie szczegoly znacie bardzo licze na wasza pomoc.
Pozdrawiam

toaspzoo
komentarz
komentarz

[quote]pc2-6400(400mhz)[/quote]
Sory, też mam te same pamięci kingston (te małe), one mają 800MHz, bo pc-6400 się dzieli prze '8'

Morango
komentarz
komentarz

każdą ilość w CPU-Z dzielisz x2 (przy pamięciach) czyli wychodzi na to że masz 800MHz ... płyta obsłuży max 8GM więc możesz dokupić kolejne 2x1GB ... jeżeli nie zamierzasz robić OC to zwykłe [url=http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_146&products_id=7394]GoodRam'ki[/url] wystarczą (oczywiście zawsze jakieś tam OC wytrzymają i o te 80-100MHz pójdą) ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.