x-kom hosting

512 czy 1024 ramu??

addol
utworzono
utworzono

witam, chcialem zasiegnac Waszej opinii na temat ilosci ramu, ktora da sie efektywnie wykorzystac.

Aktualnie posiadam 512 mb ddr 400, procek p4 3ghz,radeon 9600pro, kompa uzywam do netu, filmow, czasem pogram w cos ale nie sa to jakies gry najnowsze potrzebujace mega karty grafiki itp...

pytanie: czy jesli dokupie druga kosc (taka sama jaka juz mam) odczuje to w jakis sposob, np. win szybciej sie zaladuje, bedzie stabilniejszy...??? czy raczej ram sluzy tylko grom, ewentualnie jakims programom graficznym???

Lisu_09
komentarz
komentarz

Komputer na pewno mniej będzie się zawieszał. Będziesz mógł wykonywać więcej czynności jednocześnie...Czyli więcej programów będzie mogło pracować :) Jeśli masz fundusz to ja bym się zbytnio nie zastanawiał tylko bym kupował :)

Przemek
komentarz
komentarz
Komputer na pewno mniej będzie się zawieszał.

Bez komentarza.

Mozna powiedziec za aby XP pracowal stabilnie bez wiekszysz przycinek potrzeba 512MB.

Do jego optymalnej pracy potrzeba 1024.

Wiec dokpuienie kolejnej kosci jest jak najbardziej oplacalne i odczujesz roznice ;)

kwachu1992
komentarz
komentarz

napewno windows "bedzie szybciej reagowal" :) myślę, że powinieneś dokupić drugą kość :) w grasz tez lepiej się będzie spisywał.

pozdro

Pigmej
komentarz
komentarz
Komputer na pewno mniej będzie się zawieszał. Będziesz mógł wykonywać więcej czynności jednocześnie...Czyli więcej programów będzie mogło pracować :) Jeśli masz fundusz to ja bym się zbytnio nie zastanawiał tylko bym kupował :)

Nie zabieraj głosu jeśli masz zamiar opowiadać głupoty, albo wcześniej sprawdź co napisałeś :wpale:

Generalnie jest prosta zasada dotycząca RAMu- im więcej tym lepiej. Na chwilę obecną 1GB jest standardem.

Silver
komentarz
komentarz

Bierz 1GB

Lisu_09
komentarz
komentarz

NIE wiem co było w tym głupiego..Wiem to z własnego doświadczenia a nie z wyczytanych pism.

Przemek
komentarz
komentarz

Lisu_09, jeszcze tego doswiadczenia musisz troche zdobyc.

Lisu_09
komentarz
komentarz

Chętnie je zdobywam tylko jak już piszecie takie rzeczy to je wytłumaczcie. Wiadomo że jak jest zapchana pamięć to komputer sie strasznie zawiesza...Wiadomo ze jak będzie miał więcej pamięci to rzadziej sie będzie zapychać ...... każdy program "zżera pamięć" więc jak będzie miał więcej to logiczne ze więcej programów będzie mogło pracować..Więc na prawdę nie wiem co w tym "głupiego". Proste że najłatwiej napisać : kup jak najwięcej.. ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.

WolfiK
komentarz
komentarz

Zwiechy kompa zależą od jakości tych kości... Kup 1 Gb infeona czy good rama i 512 mb Patriota albo OCZa... Na którym kompie częściej będą zwiechy?

Przemek
komentarz
komentarz

No OK.

Ale nie pisz ze z braku pamieci komp sie zawiesza.

Jesli uruchomisz kilka progsow naraz i pamiec RAM sie konczy to jej zadanie przejmuje SWAP.

Gromadzac mniej uzywane dane.

Takze przez mala ilosc pamieci, biorac tutaj oczywiscie pod uwage 512MB, nie ma mozliowsci aby to wlasnie bylo przyczyna.

EDIT

wolf wyjasnil Ci kwestie zawieszania pamieci.

Chodzi o jakosc a nie ilosc ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.