x-kom hosting

Problem z biosem

dlugi
utworzono
utworzono

Mam taki problem, płyta główna Gigabyte GA-M59SLI-S5, po uruchomieniu i wejściu w bios wszystko wygląda w porządku. Jest rozpoznany napęd CD, 2 dyski twarde, ale po wyjściu zamiast butowania pojawia się napis: detect drives done, no any drives found Co jest grane? Dlaczego nie wykrywa żadnego napędu? Pomóżcie, bo za hulio iglesiasa nie wiem, co mam zrobić.

dar55
komentarz
komentarz

może bootowanie masz ustawione na other device lub usb , popatrz na tą sekcję , i ustaw o ile nie masz pierwszy na hdd

dlugi
komentarz
komentarz

Nie, zmieniłem first boot, na cdrom i nic. Cały czas pokazuje ten sam komunikat. kable dziesięć razy sprawdzałem, zresztą gdy coś było nie tak, to chyba w biosie sprzęt nie byłby rozpoznany. Na wyświetlaczu też wszystko gra, a bootować się nie che.

dar55
komentarz
komentarz

podczas startu wciskaj F11 , wyskoczy okienko bootowania , bo chyba chcesz wystartowac z cd ?

dlugi
komentarz
komentarz

No chę, wg instrukcji, powinienem wcisnąć F12, ale pojawia się zupełnie inne okienko. Wydaje mi się, że to okno load CMOS from BIOS.

dar55
komentarz
komentarz

jeżeli wszystko podłączyłeś dobrze (master, zasilania itd ) to musi ci wyskoczyć okienko bootowanie , wciskaj F10 i f11 na zmianę :D od samego startu co sek inny aż przejdzie cały POST

dlugi
komentarz
komentarz

Kicha, wciskałem F11, w ogóle nie reaguje. Wg instrukcji, F12 for boot menu. Działa tylko za pierwszym razem po wyczyszczeniu CMOSu (wyjmuję bateryjkę), ale tak jak wspomniałem nie pokazuje mi się okienko bootowania tylko tak jakby load CMOS from BIOS. Podłączenie jest jedno możliwe: DVDrom - IDE, 2 twardziele na SATA (0 i 1. Po uruchomieniu pokazuje się nazwa procesora, dual chanel dla ramu, ilość ramu, potem Master DVD itd. następnie wyswietla się ten komunikat, który napisałem: nie znaleziono żadnych napędów :| ?

dar55
komentarz
komentarz

o ile płyta jest sprawna jedyne co możesz zrobić to testy , odepnij SATA i podłącz jakiś PATA pod IDE 0 , jak pójdzie to doczep SATA

1 może płyta niby obsługuje SATA II , zmień zworką na SATA I

2 DVD jest na IDE 0?

3 podepnij tylko jeden SATA

narazie tylko takie najprostsze pomysły

dlugi
komentarz
komentarz

Już mi się nie che dzisiaj przepinać kompów, ale: żadnych zworek na płycie nie ma, DVD może być tylko pod IDE. Tutaj jest instrukcja płyty: http://www.gigabyte.pl/products/mb/manual/...9sli-s5_10.html

dlugi
komentarz
komentarz

Ok. teraz mam skorzystać z dual BIOS-u i wgrać ten plik z dyskietki? To uaktualni BIOS? Dzisiaj już nie dam rady, odezwę się jutro po południu. Jakbyś mógł mi powiedzieć co mam zrobić z tym plikiem, jak go wgrać, będę wdzięczny. Dzięki za info i pomoc, zobaczymy jutro jak to pójdzie.

[ Dodano: 2007-07-26, 22:16 ]

Dzięki dar55, dobrze, ze to zauważyłeś, bo nie wiem jakbym sobie poradził. Wszystko zadziałało, komp już prawie gotowy. System wgrany, zostały tylko pierdoły. Zastanawia mnie tylko, co by było gdyby płyta nie miała dual BIOS, jak mozna wtedy zaktualizować BIOS?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.