x-kom hosting

dziwny problem z ram

pawel0411
utworzono
utworzono

Sory , że zawracam wam głowe ale mam problem . Wiem , że xp w wersji 32 bitowej obsługuje max 4 GB ramu i się wyświetla coś powyżej 3 lub 3 GB ram . Ja kupiłem nowego kompa , mam 4 GB a wyświetla się tylko 2 GB. Sprawdzając , ilość ramu przez program CPU - Z jest 4 GB ram. Mam 2 kości po 2 GB . Płyta główna to gigabyte GA-M720-US3. Czy będe wykorzystywał te 3 GB choć tyle mi sie nie wyświetla , czy da się to jakoś zrobić ?

Znalazłem taki wpis na jednym z forum , że : część pamięci ram może zostać zarezerwowana dla karty graficznej ale to raczej dotyczy układów graficznych zintegrowanych , ja właśnie na tej płycie posiadam zintegrowano karte graficzną , a także karte osobną 1 GB . Czy da się jakoś sprawdzić ile zabiera ta zintegorwana karta ? Czy windows 7 obsłuży poprawnie 4 GB ?

Filo1
komentarz
komentarz

xp w wersji 64 bit obsłuży ci
7 tak samo w wersji 64 bit

pawel0411
komentarz
komentarz

[quote name='Filo1' date='19 luty 2010 - 11:33' timestamp='1266575621' post='978018']
xp w wersji 64 bit obsłuży ci
7 tak samo w wersji 64 bit
[/quote]
nie pomogles mi zbyt wiele chce tylko miec te 3gb moze jakies modyfikacje w biosie

krawiecc
komentarz
komentarz

Mam podobny problem, gdyż programy widzą 2 GB RAM a np.mój komputer>właściwości i inne programy 3 GB RAM. Ale powinieneś mieć wykorzystywane z 2.5GB RAM ponieważ dodajesz kartę 1 GB i 2.5 + 1 = 3.5 GB RAM tyle obsługuje normalnie czysty Windows Xp 32bit'y.

Morango
komentarz
komentarz

a czym sprawdzałeś (jakim programem) że masz 2 GB ?? sprawdź w menadżerze ile masz ..

hutkow
komentarz
komentarz

Witam!
Miałem zadać pytanie odnośnie pamięci RAM po dodaniu dodatkowej kości.Przed tym jednak przeczytałem post <zanim zadasz pytanie> i uzyskałem odpowiedz,której do tej pory nie mogłem uzyskać.W związku z tym dziękuję p.olej 3232 i rozumiem już dlaczego 256 MB dodać 1GB równa się 704 MB.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.