x-kom hosting

gentoo

olej3232
utworzono
utworzono

Zainstalowalem gentoo ze stage3 i nie wiem dlaczego nie moge sie zalogowac do systemu. Instalacja przebiegla pomyslnie, system sie laduje ale gdy wpisuje nazwe uzytkownika i haslo (to ktore podalem na poczatku instalacji) wyswietla Login incorect. Na root-a tez nie moge sie zalogowac. Jestem pewien ze wpisuje dokladnie takie haslo jak na poczatku. Moze nie zainstalowalem czegos, lub jest jakies uniwersalne haslo ktore sie wpisuje za pierwszym razem??

Dodam ze jest to moja pierwsza instalacja gentoo i wszystko instalowalem z konsoli, obawiam sie ze cos pominolem

Prosze o mozliwie jak najszybsza pomoc!

P.S sorki za brak polskich znakow, ale pisze z systemu bootowanego z plyty wiec nie bawie sie w ustawienia kodowania znakow!

[ Dodano: 2007-07-24, 22:49 ]

Juz chyba wiem o co chodzi! Nie doinstalowalem programu logujacego! Czy moge to teraz doinstalowac, jesli nie moge sie do systemu zalogowac?? Jesli tak to jak??

  • 4 tygodnie później...

sawak
komentarz
komentarz

Zajrzyj do manuala i odpowiedz sobie na pytanie, czy zainstalowałeś ten system z konsoli czy z trybu tekstowego...

Sory, ale nie toleruję lansu i szpanu...

Sprawdź:

locate su

locate sudo

echo $PATH

cat /etc/passwd

Narazie tyle ode mnie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.