x-kom hosting

problem z plyta glowna MSI MS-7060 lub z zasilaczem

furiel
utworzono
utworzono

mam nastepujacy zestawik :

1.Obudowa MODECOM Step 207 black w/o PS

2.Zasilacz Altis ATX-300PC(EC) 300W , ATX 12V PFC

3.Płyta główna MSI 661FM2-LSR (MS-7060) SiS661FX VGA LAN uATX

4.Procesor Intel Celeron D 345 3,06GHz/256K/FSB533

5.Radiator Glaciatech Igloo4360 S478

6.Karta Grafiki Galaxy GeForce FX 5500 128MB DDR 128bit TV/DVI

7.Moduł Pamieci DDRAM 256MB 400MHz NANYA x2

8.Naped dyskietek 3,5 1,44MB Sony black

9.Dysk twardy samsung SP1203N 120GB ATA 133 7200rpm

10.Naped DVD+/- RW Sony DW-Q28A DL black PS 2 + ferryt

11. mysz i klawiaturka logitech i jakies glosniczni trusta

zestaw posiadam od 2 lat i dopiero od miesiaca mam problemy z komputerem.

Formatowanie nie pomoglo , a co mu dolega ?

Wiec zawiesza sie tak ze nic nie mozna zrobic ( jedyne co mozna to restart )

- czasami jest tak ze zanim odpale kompa musze 30x zresetowac bo podczas ladowania WIN XP sie wiesza

- czasami zas tak ze pol dnia pochodzi i dopiero po np. 12h sie zawiesi

nosilem zestaw do naprawy , "fachowiec" twierdzi ze podmienil zasilacz i dalej sie wieszal , twierdzi ze cos nie tak jest z plyta glowna , chociaz za bardzo mi sie wierzyc nie chce . ( on jej nie podmienial i stwierdzil tak bo mowil ze slaba plyta glowna i ze chyba cos bylo rozlane i on to wyczyscil )

Kostki ram byly sprawdzane i wszystko dobrze .

Jedyne moim zdaniem co moze mu dolegac to przegrzewanie sie lub uszkodzony zasilacz ... no i opinia fachowca ze zepsuta jest plyta glowna .

co o tym sadzicie ? nie chcialbym wyrzucac kasy w bloto. ( a moze byc i tak ze procesor sie przegrzewa , wszystko wchodzi w gre dlatego prosze was o pomoc )

pozdrawiam

a dodatkowo prosze zerknac na to moze akurat kogos naprowadzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b93ca23c969a8b61.html

a i zapomnialbym o tym ze polozlem kompa na ziemie i wiatrak sluzacy do chlodzenia pokoju , polozylem na otwarego kompa i ciagle mi go chlodzi .. efekt jest taki ze komputer sie mniej wiesza , w grach jest mniej fps .. pisze wszystko ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie

Lazarus
komentarz
komentarz

Problemem nie powinno być przegrzewanie komputera, ponieważ już podczas urachamiania się zawiesza. Dla pewności warto sprawdzić czy działają wentylatory wewnątrz obudowy, i czy radiatory nie są zapchane kurzem.

Powodem awarii może być również uszkodzony zasilacz. Radzę pożyczyć od kogoś inny i na własną rękę sprawdzić, czy to jest wina wadliwego zasilania.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.