x-kom hosting

problem po dołożeniu pamięci

master_charlie
utworzono
utworzono

Witam!

Mam następujący problem: ostatnio kupiłem na allegro używaną pamięć TwinMOS 512MB. W komputerze miałem juz od pół roku tą samą pamięć tylko że kupiłem ją w sklepie, nową. No i problem polega na tym że gdy załączam jakąś gre np. Flight Simulator X lub Colin DiRT to po kilku minutach wyświetla mi się blue screen z informacją że komputer wyłączył apliakcję, ponieważ mogła uszkodzić system, no i następuje zrzut pamięci na dysk. Obie pamięci są te same: PC3200 (CL2.5) 512MB DDR-DIMM.

Czasami wyświetla sie błąd: "Instrukcja spod "0x67c131f7" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x112d0d58". Pamięc nie może być "written" (te wartości w cudzysłowiach są zawsze inne) - przy pracy z różnymi programami (Opera, Photoshop).

Intel Celeron D 3GHz

ASRock 775Twins-HDTV

GeForce 7300GT 256MB

Zasilacz Modecom 300W

WDCaviar 80GB

Spradzałem juz tą pamięć memtestem lecz jest wszystko OK.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Lazarus
komentarz
komentarz

Przyczyn problemów może być kilka:

* Uszkodzona pamięć RAM - sprawdź czy podczas pracy komputera na jednej (tej kupionej na allegro) komputer działa stabilnie.

* Zbyt słaby zasilacz - dzisiejsze gry wymagają co najmniej 350W mocy.

* Źle umieszczone pamięci RAM w płycie głównej.

master_charlie
komentarz
komentarz

dzięki za odpowiedź. Spradziłem jak działa komp na tej z allegro i wszystko jest OK, źle umieszczonych napewno nie mam, no to pozostaje nowy zasilacz :)

WolfiK
komentarz
komentarz
* Zbyt słaby zasilacz - dzisiejsze gry wymagają co najmniej 350W mocy.

to nie gry wymagają mocy tylko podzespoły komputera. do mastera: kupno pamięci twimmos to pewne ryzyko, a zakup używanej pamięci twimmos to jeszcze wieksze ryzyko.. Ps. A ten zasilcz to feel? jeżeli nie to nie zgodzę się że to wina zasiłki... Modecom 350 W trzyma bez OC 7900GS core 2 duo i 1 Gb ramu...

master_charlie
komentarz
komentarz

No to model Feel 300ATX. Myślałem że moze cos w biosie trzeba zmienić, lecz jestem lekko zielony z tego :).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.