x-kom hosting

Czy opłaca się inwestować?

maly000
utworzono
utworzono

Cześć. Jutro idę kupić nowy komputer i mam pewien dylemat. Otóż, nie wiem jaką płytę główną kupić. Czy jest sens inwestować w Asus P5K, która (z tego co czytałem) ma problem np. z Quadami (chodzi i zasilanie procesora) i wogóle jest jeszcze nie sprawdzona?

Czy w sumie za te same pieniądze kupić Asus P5B Deluxe, która po aktualizacji Bios-u obsługuje FSB 1333, a jeżeli chodzi o funkcję to ma ich o wiele więcej? i jest sprawdzonym sprzętem.

Dodam, że planuję zakup C2D E6600 lub (jak starczy kasy i ktoś mnie przekona :) ) Q6600

a komputer ma być bardzo stabilny i niezawodny.

Zwracam się do Was o pomoc ponieważ po przeczytaniu materiałów o różnych płytach nie wiem co brać. Oczywiście nie musi to być Asus.

demarco
komentarz
komentarz

Asus P5K bedzie dobry. Ja jednak wolałbym abita Ip35 lub MSI IP35

maly000
komentarz
komentarz

Abit IP 35 jest lepszy od Asusa P5K?

demarco
komentarz
komentarz
Abit IP 35 jest lepszy od Asusa P5K?

Co do możliwości to obie płyty prezentują się podobnie.

Jednak to abit cieszy się większym zaufaniem

maly000
komentarz
komentarz

A o co chodzi z tym zasilaniem 3 i 8 fazowym, bo asus p5k ma 3 fazowe?

A takie firmy jak MSI nie nadają się na szybki i dobry sprzęt? :)

demarco
komentarz
komentarz
A o co chodzi z tym zasilaniem 3 i 8 fazowym, bo asus p5k ma 3 fazowe?

Rzeczywiście, wadą zwykłego asusa P5K jest trzyfazowe zasilanie proca.

wersja deluxe ma 8fazowe zasilanie

A takie firmy jak MSI nie nadają się na szybki i dobry sprzęt? :)

a dlaczego by nie ?

maly000
komentarz
komentarz

No i właśnie mam dlatego dylemat. Nie chce wyłożyć kasy (jedynej) a później żałować. Potrzebuję komputera do obróbki video i do innych rzeczy, więc musi on być dobry. A jakie jeszcze płyty na P 35 mają 8 fazowe zasilanie?

A co jak bym kupił Asusa P5B Deluxe? Czy on jest wystarczający? Niby obsługuje czterordzeniowe procesory na FSB 1333, tylko nie obsłuży 45nm, ale zanim te wejdą powszechnie to pewnie komputer zmienię.

Czy jest jakaś płyta pod Q6600 żeby nie narzekać i stwierdzić jednogłośnie że jest OK?(cena 600-650zł)

demarco
komentarz
komentarz

Już Ci mówiłem - Abit IP35.

Lub do ostrego OC Asus P5K Deluxe WiFi - też bdb płyta

maly000
komentarz
komentarz

W sumie wiele osób ją chwali więc pewnie ją wezmę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.