x-kom hosting

Licencja na programy w pracy

pietre
utworzono
utworzono

Witam, w pracy mamy komputer i w związku z tym muszę zainstalować w nim parę programów. Pytanie tylko, które mogę za darmo ściągnąć z internetu bez wykupywania licencji, a które muszę kupić z licencją. Komputer jest tylko jeden wiec licencja potrzebna jest jedna. Oto programy, co do któeych mam pytania jak mogę je najprościej zdobyć:
Adobe Rayder
FileZilla
PhotoFiltre
WinRar

kozman
komentarz
komentarz

Przecież wszystkie z tych programów są darmowe..

Można wykupić licencję, rozszerzając przy tym możliwości programu. Ale po co?

pietre
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli mogę je spokojnie ściągnąć z netu i nie kupować żadnej licencji? Na winrara widzę, że jest potrzebna licencja, a co do photofiltre to nic nie mogę znaleźć

Oczywiście przypominam, że chodzi mi o programy do pracy w firmie, a nie w domu

Edytowane przez pietre
kozman
komentarz
komentarz

Winrar to shareware, ale są jego darmowe zamienniki (np. 7zip)
Photofiltre - darmowy
filezilla - darmowy
adobe reader - darmowy

pietre
komentarz
komentarz

a czy istnieje możliwość zainstalowania jakiegoś antywirusa, na takiej samej zasadzie, że ściągnę go z netu i dostanę klucz licencyjny na pocztę, ale będzie działał w firmie??

kozman
komentarz
komentarz (edytowane)

Przy większości bezpłatnych antywirusów jest dopisek : bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. - Nie wiem jak ma się to do zastosowania w firmie.
Np. Avira Antivirus
AVG
Avast

Ale są również w pełni bezpłatne np. BitDefender

Edytowane przez kozman
pietre
komentarz
komentarz

ostatnie pytanie, widzę, że są fajne programy antywirusowe, ale licencja jest powiedzmy na rok, czy po roku ją przedłużam za darmo, czy muszę ją wykupić ponownie

kozman
komentarz
komentarz

Wersje Trial mają licencję na czas określony.
Natomiast darmowe są na zawszę darmowe, które są zazwyczaj okrojone z niektórych funkcji tego samego programu w PŁATNEJ wersji.

W darmowych programach nic nie trzeba wykupować. Po prostu ściągasz, instalujesz i na zawsze masz darmowy produkt.

pietre
komentarz
komentarz

chodziło mo no. o kasperkiego, którego bym kupił, ale co mam zrobić gdy skończy mi się po roku licencja, muszę wykupić nową czy tylko ją jakoś przedłużyć bezpłatnie

kozman
komentarz
komentarz

Wtedy trzeba ponownie wykupić licencję na następny okres czasu.

pietre
komentarz
komentarz

OK wielkie dzięki za pomoc, pozdro

  • 2 tygodnie później...
gamefan
komentarz
komentarz

ale w teorii to wszystko rozumieem, ale jak to jest w praktyce, jak np przyjdzie do mnie jakas kontrola? czy jak nop dostane od kogos 30 dniowego triala z programem kaspersky i co 30 dni bede go usuwal i instalowal z powrotem to moge spac spokojnie czy bede musial kupic [url=http://www.gamecodes.pl/] licencje do programów [/url]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.