x-kom hosting

Czy podpięcie ram,u ddr2 pod płytę z ddr1 zepsuje go?

kravjec
utworzono
utworzono
Witam. Mój kolega ma taki problem. Mianowicie

Jego sprzęt to Płyta główna AsRock P4VT8, Procesor Celeron 2,6 Zasilacz No Name 350W

Ostatnio kupiłem pamięć Ram (A-Data 2x1024mb DDR2 800mhz) A że swój komputer mam w naprawie, a teraz jestem na kompie wujka, nie miałem go jak sprawdzić. Więc poszedłem do niego i chciałem go wypróbować. Po podpięciu Komputer nie odpalił. Po odpięciu również.

Teraz przy włączaniu Kompa nic się nie dzieje i resetuje się on samoczynnie co jakieś 10-20sekund, a diodka od monitora ciągle mryga. Proszę o pomoc

Teraz ju wiem że płyta główna się zepsuła ale czy ram też?

Przemek
komentarz
komentarz

Po pierwsze nie mam pojecia jak Ty wbiles DDR2 w gniazdo DDR :D

Istnieje taka mozliwosc ze i Ram poszedl z dymem.

Pozostaje Ci czekac za kompem lub sprawdzic na innym ktory ma plyte glowna z DDR2.

kravjec
komentarz
komentarz

Nie ja to wkładałem mój kolega. Ram na oko nie wygląda na zepsuty mogę przysłać foto

Przemek
komentarz
komentarz
Nie ja to wkładałem mój kolega.

Zdolny skubaniec jest :D

Ram na oko nie wygląda na zepsuty mogę przysłać foto

Mozesz zapodac.

Jednak najlepszym sposobem jest test.

Tylko sprawdz czy nie masz pinow usmażonych.

Gość
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej ramy do wyrzucenia... ale prześlij, chce to zobaczyć :D

Przypomniała mi sie historia z 7800GTX. Zaraz po premierze tej karty na innym forum koleś napisał że kupił tą karte i niechciała mu wejśc więc powycinał "niepotrzebne" styki :lol:

Koleś miał agp a 7800gtx był na pci-e :lol:

i ponad 2000zł w plecy :D

kravjec
komentarz
komentarz

Niestety fotek nie przyśle bo mi gdzieś podczerwiń do kompa wcięło. Ram jest Taki

576fbed32f648e3bcbe90a28a11d34d1.jpg

Więc chyba tego nie sprawdzę przez te obudowki. Ale nic ukruszone nie jest ani nic z tych spraw

PS. Co to są piny? To te takie pozłacane na końcu?

Gość
komentarz
komentarz

tak, to pozłacane...

Skoro nic nie jest przykopcona ani połamane to teoretycznie powinny chodzić. Sprawdź je gdzieś.

Kurde, szkoda by było takich fajnych memków... :/

kravjec
komentarz
komentarz

No bardzo szkoda :( kupiłem je tydzień temu i głupi chciałem zobaczyć czy działają. Nie zastanowiłem się. Jak mi się uda to jutro wyśle fotki

Gość
komentarz
komentarz

kravjec, To teraz już będziesz wiedział, że pamięci DDR maja inaczej rozmieszczone styki (wycięcie jest przesunięte) niż pamięci DDR2. Niestety nauka kosztuje, a człowiek uczy sie na błędach. Szkoda tylko, że za taką cenę.

kravjec
komentarz
komentarz

Ale na tym ramie nie śladów (mechanicznych) zepsucia. Dzisiaj jade do serwisu i mi może tam sprawdzą za drobną opłatą czy działa

piopiopio
komentarz
komentarz

a moze chccesz jedna sprawna kosc sprzedac??

kravjec
komentarz
komentarz

Nie. Kupuje niedługo nowego kompa i mi się przyda 2x1gb ramu w dualu

Gość
komentarz
komentarz

kravjec, Śladów mechanicznych może nie być, a pamięci mogą być spalone.

kravjec
komentarz
komentarz

DZIAŁA

:> :> :> :> :> :> :> :lol:

Byłem w sklepie PC-TECH COMPUTER i gościu mi za darmo sprawdził, jeszcze miło porozmawialiśmy na temat podzespołów do kompa. Jeżeli ktoś mieszka w kielcach i okolicach niech idzie tylko tam. Naprawdę polecam ten sklep.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.