x-kom hosting

Problem z monitorem LCD i wyświetlanym obrazem

Sroku
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. To moja pierwsza wizyta na tym forum ,niestety nic dobrego mnie tu nie przywiodło :/

Krotki opis sytuacji:

Kilka dni temu zepsuł mi sie moj staruszek 17cal CTR LG. Poszedłem do sklepu , na polkach same lcd więc wyboru nie miałem. Kupiłem Flatron L1953S 19cal

Opis problemów:

Ogólnie jest problem z grami ale nie ze smuzeniem jakby ktos odrazu moglby pomysleć ale z wyswietlanym obrazem . Np gra w Wolflenstien::enemy Territory w rozdzielczosci 800:600 wyglada naprawde obrzydliwie. Obiekty znieksztalcone,aimacja beznadziejna,natomiast 1024:7xx wygląda ok ,tyle ze sie tnie bo moja karta nie wyrabia chyba. dodam ze na 17cal CRT w rozdielczosci 800:600 gralo sie calkowicie normalnie.

W innej grze widze smugi na ekranie, litery ,cyfry są troche niewyraźne.

Obraz wydaje sie blady, kombinowalem z Brithness i contrastem ale nic nie maga, jest blady jak sciana i tyle.

Ikony na pulpicie i litery choruja na drobna pikseloze ,zresztą tak samo jak w grach. Jak zmienie na roz. 1280:8xx to wszystko na pulpicie jest takie male ze odechciewa sie na niego patrzec.

Sprzęt ktory posiadam :

Karta graf. GeForce 2 MX/Mx 400 64mb

procek Intel Pentium 4 1.6Ghz

512ram

Slyszalem kilka wersji na temat mojego problemu:

"bladosc"kolorow, ekranu jest wywałana tym ,ze monitor podlącozny jest do komputera przez wejscie analogowe, na cyfrowoym podobno byloby normalnie. Moja karta nie ma cyfrowego wejscia niestety

Ale co z niewyrzistoscią obrazu?? Czy to wina mojej karty, czy jesli kupilbym mocniejsza wszystko wrociloby do nromy i moglbym sie cieszyc grami i innymi rzeczami tak jak na poczciwym staruszku CTR?

Prosze o pomoc ,gdyz naprawde nie wiem co robic. Jedyne na co mam ochote to przywalic cegłą w ten lcd,ale wtedy nie ebde mial żadnego obrazu... :P

Gość
komentarz
komentarz

Po pierwsze za słaba grafa! Po drugie monitory LCD mają określoną rozdzielczość matrycy (przy 19" jest to 1280x1024) i każda rozdzielczość inna niż ta, jest skalowana przez co obraz wygląda paskudnie! Proponuję wymienić kartę graficzną. Podaj parametry kompa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.