x-kom hosting

nie działa slot RAM

evil300
utworzono
utworzono

Cześć. Jak w temacie nie działa mi slot RAM. Kupilem ostatnio kość RAMu 1GB DDR2 675 Hz i jest taka kompatybilna. Druga kość to 512 MB DDR2 675. Działa mi tylko jeden slot bo do drugiego jakiejkolwiek bym nie wrzucil kosci to jej nie czyta. Tylko 1 slot czyta kość. Co moge zrobic żeby ten 2 slot zaczął działać? Moja płyta główna to
MSI RC410M (MS-7173. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

W jaki sposób objawia się ten błąd pamięci RAM?

RybekxD
komentarz
komentarz

"Działa mi tylko jeden slot bo do drugiego jakiejkolwiek bym nie wrzucil kosci to jej nie czyta. Tylko 1 slot czyta kość." - Cyprian, tu masz odpowiedz.

Moze za slabo dociskasz? Sprobuj wyczyscic slot.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Rybek... "Kości nie czyta" zauważyłem :E chodzi mi jedynie o to, czy PC w ogóle nie odpala, czy też BIOS sygnalizuje błąd pamięci RAM piskiem, czy też PC nie przechodzi testu pamięci i np. zawiesza się na ekranie BIOS... To co było napisane to wyjątkowo ogólnikowe pojęcie ;)

evil300
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko działa komp odpala normlanie ale powinno odczytywac 1500 MB a odczytuje 1024 MB przy starcie kompa. Ale ogolnie działa kompek normlanie. Czyscilem go juz i nic nie pomoglo wyczyszcze jeszcze raz moze tym razem sie uda.


Wyczyscilem po raz 2 wszystko i tez nic to nie dało :/

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Wyłącz w BIOS zintegrowaną kartę graficzną, możliwe, że ona sobie "Rezerwuje" Twój RAM.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.