x-kom hosting

Czy wszystko w porządku z odczytem z Everest'a

szary87
utworzono
utworzono

Witam! Zaciekawił mnie odczyt napięć zasilacza (Modecom Feel 3 400W) w programie Everest. Nie znam się zbyt dobrze więc wolę się upewnić czy wszytko w porządku. Wiem, że zasilacz ten nie jest z najwyższej półki (z najgorszej też chyba nie) ale nie stać mnie w tej chwili na jego wymianę.

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31cc40689314e283.html][IMG]http://images44.fotosik.pl/258/31cc40689314e283m.jpg[/IMG][/URL]

Na karcie graficznej zamontowałem sobie wiatraczek(AC 8025- taki zwykły raczej). Jest podpięty razem z wiatraczkiem z procesora i do płyty głównej. Wcześniej był zamontowany w slocie pod zasilaczem. Karta ma chłodzenie pasywne. Komputer to C2D e4500, 2gb ram, GF 8600GT i SB Xfi Audio.

Mam też problem z ogólna wydajnością w nowszych grach (Cod4, Burnout Paradise), wcześniej było dobrze. Przy włączaniu komputera Bios sygnalizuje błąd ramu. Czy możliwe, że obie kości zepsuły się naraz? Czy jest możliwość, że zepsuł się jakiś kontroler pamięci? Nie bardzo mam możliwość sprawdzić pamięci gdzieś indziej. Chodź negocjuje w tym temacie. Proszę o jakieś podpowiedzi.

tazman
komentarz
komentarz (edytowane)

Po pierwsze jeżeli podejrzewasz że to ram postępuj wg instrukcji:
wyjmij obie kości przetrzyj styki kości szmatką namoczoną spirytusem, możliwe że kurz powoduje nie stykanie się w gniazdach, dalej zamień miejscami w slotach. Kolejna sprawa wrzuć mem testa niech sprawdzi czy nie masz złych banków pamięci. Jakby co to pytaj.


///a tak na marginesie to chyba zły dział wybrałeś.//

szary87
komentarz
komentarz

Nie pomyślałem o przetarciu spirytem :P Kości wyjmowałem i zaglądałem do slotów. Przekładałem w rożnych kombinacjach. Nie widać brudu ani innych dziwnych rzeczy. Teraz na przykład nic nie trąbi przy starcie ale w Coda grać dalej nie mogę (dźwięk jakiś taki metaliczny, dublujący się, mało fpsów) Memtestem robiłem jedną próbę ale potem wyczytałem, że trzeba na kilka godzin włączyć. W miarę możliwości będę próbował to uczynić. Czy zmieniać coś w jego ustawieniach czy zostawić jak jest na początku? Temat wrzuciłem tu bo zaniepokoiły mnie te niskie (chyba) napięcia na liniach. Proszę o odp. w tym temacie również. Komputer działa ale jak mu dam bardziej do pieca do wtedy właśnie przymula.

tazman
komentarz
komentarz

Zostawić jak jest, dodatkowo wyczyść pliki temp(możesz to zrobić za pomocą ccleanera)oraz defragmentacja dysku jak to nie pomoże to reinstalka.

szary87
komentarz
komentarz

Wczoraj po zaglądnięciu do środka PC przy pierwszym włączeniu był kod błędu ale przez chwilę gra działała prawie dobrze (bez dublowania się dźwięku-ale fpsów mało) ale po kilkunastu sekundach znowu się zaczęło. Potem po kolejnych restartach przy włączaniu zniknął kod błędu. Zastanawiam się czy to tylko przypadek czy jest coś na rzeczy. Formata robiłem niedawno bo myślałem, że to pomoże gdyż już 2,5 roku stał system i był dobrze zasyfiony. Kodu błędu po foramcie również nie było ale po skopiowaniu większości danych i zainstalowaniu gry zaczął się pojawiać. Pytanie czy pewne jest że to Ram i czy jest możliwość np. uszkodzenia innego elementu komputera (karty graficznej lub może twardziela?). Widzę, że najlepszym sposobem chyba będzie wziąć od kogoś inne kości i zobaczyć czy gra będzie dobrze działać. Dziwi mnie fakt ewentualnego uszkodzenia obu kości naraz. Czy możliwe jest np. jakieś złe działanie zasilacza pod obciążeniem (nowsza gra, dużo aplikacji naraz) i przez to jakieś złe dostawy napięcia do ramu? Czy coś w tym stylu. Wczoraj zauważyłem, że po jakimś czasie napięcia w Everescie były bardziej zbliżone do tych pożądanych (inne niż w pierwszym poście). Czy to kwestia przypadku?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.