x-kom hosting

1333MHz CL7 / 1600MHz CL8 / 2000MHz CL9

damian13108
utworzono
utworzono

Witam!
Składam kompa i nie wiem jaki ram wziąć. Firma to raczej A-Data (2x2GB), ale nie wiem które są najszybsze: 1333 MHz i CL7 czy 1600MHz i CL8 czy 2000MHz i CL9.
Pewnie 2000MHz najszybsze, ale ma wysokie timingi i nie jestem pewien.
A może brać ram jakiejś innej firmy?

cj7
komentarz
komentarz

Moim zdaniem najszybsze będą te z jak najniższym CL czyli w tym przypadku 1333 MHz CL7.
Jeśli chodzi o RAMy to do czego potrzebujesz? OC czy zwykłe do codziennej pracy??

damian13108
komentarz
komentarz

Bd miał procesor i5 lub amd pII 965 podkręcony do około 4 GHz, grafe hd5850.
Komputer głównie do gier.
Może patriot lepsze ramy robi?

Magellan
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Moim zdaniem najszybsze będą te z jak najniższym CL czyli w tym przypadku 1333 MHz CL7[/quote]
Niezupełnie. Wyższe taktowania rekompensują większe opóźnienia z nawiązką.
Najpierw zdecyduj czy masz pójść w Intela czy w AMD, później dobierz mobo a dopiero wtedy pamięci.

damian13108
komentarz
komentarz (edytowane)

Mobo czyli? Płyta główna?
Procesor i5 750 wykręcony do 3,8-4,0 GHz
Płyta główna: MSI P55-CD53
Grafika: MSI HD5850

To jakie pamięci do tego zestawu, A-Data, Patriot czy jakieś inne?

Magellan
komentarz
komentarz

W przypadku tej płyty możesz sobie pozwolić na pamięci 2000 MHz. A-Daty powinny być ok, rozejrzyj się też za Goodramami Pro, nieźle wypadają w testach. Pamiętaj o tym, żeby kupić moduły niskonapięciowe, dedykowane do platform Intela, lub sprawdzaj na stronie producenta jakiego napięcia zasilającego wymagają dane kości. Nie powinno być ono wyższe niż 1,65V.

xtremesystems
komentarz
komentarz

najszybsze beda te 2000

ale mysle ze 1600 cl spokojnie ci wystarcza..sam mam takie i jest przyzwoicie

lakoval
komentarz
komentarz

może podepne sie do pytania. \

na esc.pl zlozylem zamowienie na A-data 1333 ale ich juz nie mają i mi zaoferowali te z taktowaniem 2000 i CL9

Procek mam Amd 955 a mobo Gigabyte Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

Czy dobrze myślę że i tak pamięci będą chodzić na 1333?

cj7
komentarz
komentarz

Tak pamięci 2000 Mhz dopasują się do częstotliwości 1333 Mhz, czyli nie będą optymalnie pracować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.