x-kom hosting

Jak najtaniej drukowac tekst? Jaka drukarka?

spox2010
utworzono
utworzono (edytowane)

[font="Arial"]Potrzebuje porady - jaka drukarke polecacie? Moje potrzeby to jak [u]najtansza W eksploatacji drukarka [/u]( nie chce przeplacac za toner) do drukowania umiarkowanych ilosci tekstu: 1-2 tys stron/m-c , [u]wystarczy mi druk w cz-b, bo to tylko tekst, bez zdjec.[/u]. Chce zeby czarny toner byl oddzielnie, bo to wlasnie czerni bedzie schodzic najwiecej. CENA: cena drukarki: do 500 PLN, najwazniejsze dla mnie to zeby byla trwala( nieawaryjna), wydajna i tania w eksploatacji ( tanie tonery latwe w wymianie). [u]Prosze o podanie modelu z ktorego jestes zadowolony/a.[/u] Dzieki ![font="Arial"][/font][/font]

Edytowane przez Lipton
Zmiana nazwy tematu.

Zagon
komentarz
komentarz

Z tanich drukarek laserowych to w pracy używamy między innymi Samsung ML-2240. Przy obciążeniach ok 1 tys. stron /m-c spisuje się na razie całkiem nieźle. Muszę dodać jednak że na razie używamy jej z wykorzystaniem tonerów oryginalnych. Ostatnio przeglądałem jednak czy są do niej dostępne zamienniki i okazało się że są http://www.allegro.pl/listing/search.php?category=4585&from_showcat=1&string=Samsung+-+ML-2240
Jak się skończy obecny toner to będę testował tańsze drukowanie

Zwracam jednak uwagę że w tańszych drukarkach tonery przewidziane są na ok 1 - 1,5 tys stron co oznacza że przy deklarowanej przez Ciebie eksploatacji oznacza to konieczność dość częstego zakupu tonera co czasem jest uciążliwe. Może warto rozglądnąć się za drukarką z dostępnymi tonerami o większych wydajnościach. Takie mają np. Brother - HL-2140 (2600 stron), Konica-Minolta- PagePro 1350E (3 lub 6 tys. stron) czy Epson - M2000D (3,5 lub 8 tys. stron). Musisz jednak sprawdzić jak z dostępnością zamienników do tych modeli lub możliwością regeneracji (o ile nastawiasz się na taką formę eksploatacji)

Jerry1960
komentarz
komentarz

W pracy używam OKI B2200. koszt druku to około 8 gr strona . Toner zamiennik za około 100zł wystarcza na 2000str Orginał około 200zł na ponad 3000str przy standartowym drukowaniu.

  • 4 lata później...
fikusik
komentarz
komentarz

tanio możesz drukować na activ jetach, mają dobrą cenę i dobrą jakośc wydruku, czasami warto zastanowić się czy jest sens kupowania oryginałów skoro zamienniki robią taką sama robotę.

exportez
komentarz
komentarz

ja polecam z samsunga clp 365, hp z tańszych odpuść sobie

  • 2 tygodnie później...
Olgakot162
komentarz
komentarz

Potwierdzam hp z tańszych nie warto natomiast samsung clp 365 jest ok.

  • 3 tygodnie później...
Agito.pl
komentarz
komentarz

Drukarka laserowa Samsung CLP-365 to dobry wybór, na jednym tonerze wydrukuje około 1500 stron - zamiennik tonera to wydatek około 100 zł więc nie jest drogo. U nas CLP-365  kosztuje 339,63 zł

  • 2 tygodnie później...
boss27
komentarz
komentarz

Przed kupnem drukarki najlepiej sprawdzić czy dostępne są do danego modelu zamienniki. Bo jeżeli ma być tania w eksploatacji to dobre zamienniki to podstawa. 

  • 2 tygodnie później...
Agito.pl
komentarz
komentarz

Dokładnie, czasami drukarka jest bardzo tania a później jej eksploatacja, jest bardzo droga, dlatego warto patrzeć na wydajność drukarki. Wspomniana  Drukarka laserowa Samsung CLP-365 ma wydajność tonera 1500 standardowych stron.

fikusik
komentarz
komentarz

już chyba każdy kto ma drukarkę wie, że czasami koszty zakupu oryginalów do drukarki są zbliżone do zakupu od razu nowej drukarki, wieć czasmai warto sprawdzić czy później dostaniemy do niej zamienniki, żeby nie okazało się, że nie stać nas na zakup tuszy do drukarki.

boss27
komentarz
komentarz

już chyba każdy kto ma drukarkę wie, że czasami koszty zakupu oryginalów do drukarki są zbliżone do zakupu od razu nowej drukarki, wieć czasmai warto sprawdzić czy później dostaniemy do niej zamienniki, żeby nie okazało się, że nie stać nas na zakup tuszy do drukarki.

 

Zwłaszcza jeżeli ktoś sporo drukuje i wymienia czy to tusze czy tonery raz na 2 - 3 miesiące. W przypadku oryginałów to "bankructwo":-)

  • 3 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

to prawda przy oryginałach można naprawde wypłukać się z kasy, dlatego jak moje oryginały sie skończyły w drukarce to od razu pomyślałem o zamiennikach oczywiście szukałem tych z wyższej półki żeby nie ładować najtańszych aby to nie odbiło się na mojej drukarce, póki co korzystam z jednych i tych samych zamienników od kilku lat i nie ma problemu z drukarką. a wy z jakich zamienników korzystacie?

Dżony2
komentarz
komentarz

Ja jestem zadowolony z HP K209a, ale jej to się już nie kupi nowej, co najwyżej następcę HP3525, ale drukowania samego tekstu nie bardzo. Wtedy coś z Brotherów, bo to chyba w tej chwili jest najtańszy producent. Jeśli sie mylę to mnie poprawcie.

fikusik
komentarz
komentarz

brother to dobry sprzęt sama posiadam drukarke tego producenta, poza tym do brothera bardzo łatwo znajdziesz zamienniki, a jełsi zalezy Nam na ekonomicznym wydruku to i o zamiennikach warto pomyśleć w kontekście zakupu drukarki.

WinstonWolf
komentarz
komentarz

brother nie ma żadnych zabezpieczeń i łatwo dostać zamienniki, a niektóre z nich są nawet lepszej jakości niż brotherowskie oryginały

  • 2 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

a to prawda jakość oryginałów brothera często jest gorsza niż zamienników, u mnie tak jest, ja używam activ jetów i są dużo lepsze niż te które były w drukarce od nowości. A Ty jakich zamienników używasz?

  • 5 miesięcy później...
boss27
komentarz
komentarz

I to jest właśnie potwierdzenie na to, że nie ma co przepłacać za oryginalne tusze czy tonery bo wcale nie są lepsze i wydajniejsze.

WinstonWolf
komentarz
komentarz

trochę odkopany wątek, a na potwierdzenie opłacalności stosowania zamienników znajdziesz więcej wątków i artykułów (oczywiście nie licząc tych sponsorowanych anty-zamiennikowych od HP ;) )

Dżony2
komentarz
komentarz

Najtaniej? To Brother DCP 132 - cena z 340 zł w takim komputroiku a tusze-zamienniki po kilka złoty. Nie ma nic tańszego. 

  • 2 tygodnie później...
WinstonWolf
komentarz
komentarz

tylko te podejrzanie tanie tusze lepiej omijać i wybrać coś sprawdzonego jak np. Asarto, AJ, TB, ELO itd.

fikusik
komentarz
komentarz

ja nigdy nie kupiłabym najtańszych zamienników, bo balabym się ich jakość, lepiej kupić zamienniki zaufanego producenta, firmy które wymieniłeś produkują dobrej jakosci zamienniki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.