x-kom hosting

jak sprawdzicjaki typ ramu??

ktokolwiek
utworzono
utworzono

jak sprawdzic jakie typu ramu obsluguje moj procesor? mam program everest ale nie do konca wiem czy tam da siue to sprawdzuic. wiec jesli wiecie jak to sporawdzic to prosze o odpowiedz. a moze wiecie jak typ ramu pasuje do procka Intel-celeron-s, 1111 MHZ(11x101) o nazwie kodowej: Tualin, A80530 z serii tA1(info z everesta)

WolfiK
komentarz
komentarz

Podaj nazwę płyty głównej..

Gość
komentarz
komentarz

W evereście wchodzisz w "płyta główna" > "SPD" i tam masz mniej wiecej po środku napisany "Typ pamięci" :)

Gość
komentarz
komentarz

ktokolwiek, Pamięci nie dobierasz do procesora, a do płyty głównej!

ktokolwiek
komentarz
komentarz

sorry, pomylilem sie :D:D to jest ASUS TUSL2-C...mam 2 kosci 128 mb o predkosci pc 133, czy moge kupic kosci innej szybkosci i podlacz7c je do tego samego procesora?bo potrzebuje 1 gb, a tego typu jest max 512, a za 2 kosci przeplace..

WolfiK
komentarz
komentarz

Hm nie widziałem jeszcze sdr 1 Gb... Więc chyba musisz kupic 512.. Ps. kości nie podłąćza się do procesora! do płyty głównej wsadzasz je w banki pamięci.

Gość
komentarz
komentarz

ktokolwiek, Nie ma żadnych szans włożyć do tej płyty 1Gb Ramu! Ta płyta obsługuje max. 512Mb czyli możesz wsadzić jeszcze 256Mb

The board provides three DIMM slots, with a total capacity of 512 MB RAM
ktokolwiek
komentarz
komentarz

czyli zeby zagrac np w gothic 3 musze kupic nowa plyte glowna??jaki jest sredni koszt takowej plyty obslugujacy powiedzmy 1-2 gb ramu?

Gość
komentarz
komentarz

Żeby zagrać w G3 musisz wymienić sporo podzespołów. Minimalne wymagania to procek 2GHz (p4 lub Athlon - nie myśl o celeronach) i 1024Gb ram i grafa zgodna z DX9 - min Radeon 9500. Z mojego doświadczenia do w miarę przyjemnej gry potrzeba procek ok.3GHz i 1,5Gb ram i kartę na poziomie radeon 9700 lub lepiej.

ktokolwiek
komentarz
komentarz

a skad mam wiedziec jaka plyte kic zeby pasowala do tego procesora ktory mam, i od czefgo to zalezy?

Gość
komentarz
komentarz

ktokolwiek, Zapomnij o tym procesorze! Na nim nie pograsz w Gothic3. Są co prawda płyty do tego procka, umożliwiające obsługę do 1,5Gb ram, ale są gorsze, niż ta co masz. Musisz wymienić całość tj: płytę, procek, pamięć, grafę i zapewne także zasilacz.

ktokolwiek
komentarz
komentarz

ok, no moze przesadzilem z tym g3, ale zeby jaka kolwiek pozadna gra musze koniecznie wymieniac wszystko??czy nie lepiej kupic nowego kompa poprostu ;p?? polec mi jkakies w miare tanio i dobre procesory plyty glowne i karty graficzne i podaj orirntacyjna cene..

Gość
komentarz
komentarz

Napisz przykładowe gry, jakie mają pójść. A co do sprzętu, to napisz kwotę, jaką możesz wydać - będzie prościej.

ktokolwiek
komentarz
komentarz

dobra, to powiedzmy... NFSC, albo warhammer:mark of chjaos lub inne gry z WYMAGANMIEM RAMU W PRZEDZIALE 512-1 GB... kwota??nie mam pjecia, troche mam, wszystke nie musze kupic naraz albo dozbierac...

Gość
komentarz
komentarz

Jak chcesz grać w Carbona, TDU i G3, to musisz wiąc kompa podobnego do mojego (patrz sygnatura).

ktokolwiek
komentarz
komentarz

powiedz mi ile by to wszystko razem moglo kosztowac i co jest najwaznieksze i co najpierw kupic?

Gość
komentarz
komentarz

ktokolwiek, Kupić musisz za jednym razem to, co napisałem wyżej. Żaden podzespół ze starego kompa nie będzie działał w nowym oprócz HDD, napędów i blachy stanowiącej obudowę.

ktokolwiek
komentarz
komentarz

dobra a jak bedzie wuygladala cena??wydaje mi sie ze wyjdzie dosc drogo, a tak np. cos do 1000 razem, tak zeby bylo spox ale nie musi koniecznie g3 chodzic...powiedzcie co i jak z cena

kwachu1992
komentarz
komentarz
cos do 1000 razem

radzę dozbierać chociaż jeszcze z 500 zł.

trudno się będzie wyrobić w 1000 zł (razem z dyskiem i napędami) by któraś z nowszych gier Ci poszła chociaż na medium. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.