x-kom hosting

Chyba spalone, ale nigdy nic nie wiadomo

kristofn
utworzono
utworzono

Witam uzytkownikow. Mam przed soba plyte glowna MSI KT6V z 2x256 Mb ramu oraz Athlonem 2400+ . Kolego powiedzial ze wystąpil u niego bląd STOP( niebieski ekran) ale nie doczytal co to za blad. W kazdym badz razie komputer sie wylaczyl. Kolega ponownie go wlaczyl sprawdzajac czy sie nic nie stalo, niby nic , wszystko dziala i wylaczyl. Rano probuje wlączyc i nic.. W serwisie powiedzieli mu ze spalilo sie wszystko i zeby kupil nowy komputer. Czy mozliwe jest ze wszystko nagle padlo? znam sie troche na komputerach i na pierwszy rzut oka moge stwierdzic ze ani na plycie glownej ani na procesorze nie ma zadnych wybrzuszen, zaden kondensator nie jest osmolony i ogolnie to nic nie widac by mial jakoiekolwiek objawy. Chwilowo u siebie nie moge jej sprawdzic poniewaz posiadam Notebooka.. Co o tym sadzicie?

Przemek
komentarz
komentarz

Zresetuj Cmos i sprobuj.

kristofn
komentarz
komentarz

no probowalem juz i nic... czy moze nagle spalic sie wszystko plyta, procek i ram?

Przemek
komentarz
komentarz

Moglo sie to spalic.

Jakby nie patrzec to moze Ci sie nawet myszka shajcowac :D

Wyciagnij wszystkie peryferja i odpal kompa.

Napisz czy wydaje jakies dzwieki z buzera ;)

dar55
komentarz
komentarz

cuda się zdażają ale musisz i tak wszystko indywidualnie sprawdzać

kristofn
komentarz
komentarz

o to chodzi ze narazie nie mam na czym bo posiadam tylko plyte glowna z prockiem i ramem. wszystko inne zostalo przeniesione do nowego kompa.. Powinny byc jakies widoczne slady na sprzecie? procek by sie nie wybrzuszyl?

Kamzilla
komentarz
komentarz

Miałem coś podobnego grałem, grałem i błąd wyskaoczył takie niebieskie tło i pełno zdań...

Spalił mi sie procek..

kristofn
komentarz
komentarz

Ale miales jakies widoczne oznaki? jakies wybrzuszenie rdzenia czy cos takiego?

dar55
komentarz
komentarz

procek się nie wybrzusza , ma przebarwienia

kristofn
komentarz
komentarz

a czy jezeli jest spalony do moze nie miec zadnych objawow? czy musi cos byc nie tak w jego wygladzie?

Gość
komentarz
komentarz

W takich przypadkach najczęściej pali się płyta główna i czasami procek. Pamięci powinny być ok. Z drugiej strony, jak koleś zanosił to do serwisu, to jest możliwe, że poleciało coś więcej. Jeżeli płyta nie odpala wentylatorów, to jest na 100% spalona, a jeżeli odpala, to podotykaj chipsetów płyty głównej, czy nie są gorące. Przeważnie palił się mostek połydniowy - pod PCI/AGP - ten bez radiatora.

Kamzilla
komentarz
komentarz

Mi sie ukruszył rdzeń :/

Sprawdzałem pod Mikroskopem

kristofn
komentarz
komentarz

u mnie nie ma zadnych uszkodzen,, poprostu zero, jak i na plycie tak i na procku..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.