x-kom hosting

Czy mogę 'mieszać' RAM-y?

Ernest991
utworzono
utworzono

Powiem krótko. Mam taki RAM: Corsair 2x 512mb 667Mhz DDR2
Czy jeżeli chcę dokupić więcej RAM-u to musi on być tej samej firmy i czy musi być tej samej częstotliwości? Czy mogę pomieszać np. dokupić goodram o wyższej/niższej częstotliwości?

johnnyy
komentarz
komentarz (edytowane)

chodzi o czestotliowsc pamieci. pamietaj tez o plycie glownej. w twojej sygnaturce widze ze twoja glowna obsluguje ddr2 800mhz. z tego co wiem to jak wezmiesz pamiec z wyzszym taktowaniem naprzyklad wlasnie 800, to one sie "zniza" do taktowan twojego obecnego ramu 667mhz, ale nie jestem tego pewien. w zaleznosci ile masz pieniedzy i ile chcesz kupic ramu to ja ci polecam sprzedac te pamieci, i kupic 2x 1gb w dual channel 800mhz.

  • Dobra wypowiedź 1
Magellan
komentarz
komentarz

[quote]Czy mogę pomieszać np. dokupić goodram o wyższej/niższej częstotliwości?[/quote]

Teoretycznie tak, w praktyce rożnie bywa. Niektóre kości po prostu odmawiają współpracy z innymi i tyle. Czasami płyta główna bywa wybredna i nie akceptuje różnych pamięci.

  • Dobra wypowiedź 1
Ernest991
komentarz
komentarz

ok, dzięki. Jeszcze jedno pytanie. Czym mogę np. zamontować 2 kości ram innej firmy?
I jakie firmy są najlepsze i dość tanie?

Magellan
komentarz
komentarz

Już powiedziałem, teoretycznie możesz, a w praktyce to nikt ci nie powie, sam się musisz przekonać.
Najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż twoich pamięci i kupienie pary takich samych 800 MHz. A jeżeli chcesz koniecznie mieszać, to kup Kingstony. Uchodzą one za najbardziej niekonfliktowe pamięci i są dość tanie.

darkeldo
komentarz
komentarz

Lepiej mieć wszystkie ramy takiej samej częstotliwości.

Ernest991
komentarz
komentarz

rozglądam się teraz za goodram - polecacie tą firmę? widzę że mają całkiem przystępne ceny

Magellan
komentarz
komentarz

Będziesz kręcił pamięci ? Jeżeli nie, to zwykle Goodramy/Kingstony będą ok.

  • Dobra wypowiedź 1
PaQre
komentarz
komentarz

Do lekkiego kręcenia się nadają. Pójdą o ok.50MHz w górę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.