x-kom hosting

Problem z pamięcią RAM.

bbj25
utworzono
utworzono

Witam. Mam w komputerze pamięć 256 Ram DDR , dokupiłem pamięć 512 RAM DDR .
I teraz mam w sumie dwie pamięci RAM czyli 770 MB RAM.
I mam taki problem:
Komputer owszem szybko się załączył,jednak po jakiejś minucie dzieją się dziwne rzeczy.
Nie wiem jakim cudem ale nie działa mi program antywirusowy.
A co jakiś czas komputer dostaje "zawias" gdy
np. chcę otworzyć w Folderze "Mój komputer" jakiś podfolder .
Są momenty że idzie ok , ale nagle może się wyłączyć.
Co mam zrobić?
Zostawić jedną kość np 512 RAM?

A procesor mam taki :
ADM Athlon 2000 , 1,67 GHz
Płyta główna:
Epox EP-8K9A
Informacje fizyczne płyty głównej:
Liczba gniazd procesora 1 Socket 462
Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP
Liczba gniazd pamięci 3 DDR DIMM

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Sprawdź, czy usterka wystąpi na wpiętym jedynie Twoim starym module, a później czy wystąpi na module nowym. Próbuj wkładać pamięci do różnych banków pamięci. Aczkolwiek wyłączanie antywirusa i zawieszanie PC wskazuje raczej na wirus.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

ewidentny brak stabilności, orthos by sie wywalil po chwili
sprawdz czasy pamieci, czy sa zgodnie, jesli nie ustaw te luzniejsze
jesli jeszcze nie to jeszcze luzniej

tutaj nalezy juz sprawdzic moduly pracujace solo memtestem, moze ktorys jest uszkodzony...

poproboj tez je pozamieniac w slotach, wyprobuj kilka kombinacji

testowac mozesz memtestem lub orthosem


[quote]. Aczkolwiek wyłączanie antywirusa i zawieszanie PC wskazuje raczej na wirus[/quote]

ja biję się ze swoimi OCZ 2x2 1150 juz kilka m-cy, brak ich stabilnosci czasem objawia sie wlasnie w ten sposob, tez bylem zaskoczony...

bbj25
komentarz
komentarz

[quote]poproboj tez je pozamieniac w slotach, wyprobuj kilka kombinacji[/quote]

Próbowałem wszystkich kombinacji.
Ledwo co udało mi się zrobić reinstalkę po tych niepowodzeniach.

Na starej pamięci 256 Ram komputer dał się odpalić ,ale przy innej kombinacji np. nowa 512 Ram lub obie razem nie dał się załączyć.
W tym drugim przypadku przy załączeniu monitor nie załączał się i piszczał dzwięk systemowy.
[quote]sprawdz czasy pamieci[/quote]
Jestem słabo zaawansowany .Jak mam to sprawdzić?
Memtestem tak?
[quote]ewidentny brak stabilności[/quote]
Czyli?

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Łatwo wywnioskować uszkodzenie kości 512MB. Podaj oznaczenia z niedziałającej kości. Czy kość 256MB działa poprawnie i bez zawieszania PC?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

memtestem sprawdzisz czy pamięci nie są fizycznie uszkodzone

a czasy, zwykle przy DDR podawane 2-2-2-6 na przykład, sprawdzisz CPU-Z w zakładce memory, a ustawisz w BIOSie

ewidentny brak stabilnosci - to czego doświadczasz, wg mnie spowodowany błędnymi ustawieniami BIOS
jeżeli ma się taki kombinowany zestaw pamięci to często jest tak że trzeba z tym powalczyć żeby działało

ale powiedz no jedną rzecz:
czy zanim dołożyłeś ten dodatkowy moduł to komputer działał normalnie?


EDIT:
przepraszam za offtop, ale kolego Cyprianie, czy mogę poprosić o opinię na ten temat:
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=147503&view=&hl=&fromsearch=1

bbj25
komentarz
komentarz

[quote]Podaj oznaczenia z niedziałającej kości. [/quote]
512MB DDR SDRAM PC3200.
[quote]Czy kość 256MB działa poprawnie i bez zawieszania PC?/czy zanim dołożyłeś ten dodatkowy moduł to komputer działał normalnie?[/quote]
256MB Ramu to malutko więc czasem się zdażało zawiesić. Ale ogólnie było poprawnie.

Gość
komentarz
komentarz

sprawdź więc memtestem samą kość 512mb, czy solo będzie działała ok

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Na samej kości 512 RAM występują błędy tak? Więc proponuję sprawdzić je Memtestem jak kolega proponował. Będzie to podstawa do reklamacji. Niekompatybilność tych dwóch pamięci może wynikać z tego, że jedna kość jest jednostronna, a druga dwustronna ( kości pamięci w dwustronnej są po obu stronach kości, jednostronne - z jednej strony ). Sprawdź.

bbj25
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]sprawdź więc memtestem samą kość 512mb, czy solo będzie działała ok [/quote]
Chciałem ją samą sprawdzić ale nie da się . Monitor wyświetla komunikat na czerwono (FQ itp).
Przed reinstalką dał się komputer załączyć z dwa razy na pamięci 512MB (ale potem działy się różne rzeczy ,o których pisałem w 1 poście) teraz w ogóle już nie "uznaje "tej pamięci.Więc mój komputer jedzie teraz na starej pamięci 256 MB.

[quote]Niekompatybilność tych dwóch pamięci może wynikać z tego, że jedna kość jest jednostronna, a druga dwustronna ( kości pamięci w dwustronnej są po obu stronach kości, jednostronne - z jednej strony ). Sprawdź. [/quote]
Obie są jednostronne.

Cóż będę już musiał jakoś wrócić.
Jest tylko pytanie: jaką pamięć radzilibyście mi kupić, abym nie miał znów problemów?

Gość
komentarz
komentarz

hmmm. najlepiej dwie takie jak juz masz. sprawne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.