x-kom hosting

4 RAM-y

darekrycc
utworzono
utworzono

Jestem posiadaczem dwóch kości Kingmax 1024MB 800Mhz moje pytanie więc dotyczy kolejnego zakupu kości.

Mam 4 wejścia DDRAM2 w płycie MSI P6N SLI 650i i chciałbym je wykorzystać, czy można dokupić do tego kolejne 2 kości lecz o pojemnościach 512MB 800Mhz tego samego producenta i czy to będzie działało, a jeśli tak to czy efekty będą zauważalne i czy odciąży to jakieś inne podzespoły PC ilub usprawni ich pracę?

Proszę do dokładne wytłumaczenie :) .

Lazarus
komentarz
komentarz

Należy sprawdzić w instrukcji płyty głównej czy obsłuży taką ilość RAMu. Według mnie tak duży rozmar pamięci jest niepotrzebny w aktualnych warunkach.

Przemek
komentarz
komentarz

Jak najbardzie wpomoze to prace kompa.

Szczegolnie w grach.

Jesli bedziesz juz kupowal to kostki tej samej firmy i o takich samych paramterach.

darekrycc
komentarz
komentarz

To znaczy ze nie mogą różnić się pojemnością od dwóch które już posiadam, czy tym parametrem mogą się różnić( wyglądało by to tak- 2x1GB + 2x512MB )??

[ Dodano: 2007-07-23, 17:50 ]

Oczywiście taktowanie, liczba pionów i opóźnienie było by to samo.

[ Dodano: 2007-07-23, 17:51 ]

...no i producent...

Przemek
komentarz
komentarz
[ Dodano: 2007-07-23, 17:50 ]

Oczywiście taktowanie, liczba pionów i opóźnienie było by to samo.

[ Dodano: 2007-07-23, 17:51 ]

...no i producent...

Jesli te stare pamieci i te nowe beda o tych samych paramterach nie liczac pojemnosci to bedzie dzialac.

darekrycc
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za pomoc Przemek, o to właśnie chodziło, a i płyta (w instrukcji tak pisze) obsługuje 8GB RAM-u.

Przemek
komentarz
komentarz
płyta (w instrukcji tak pisze) obsługuje 8GB RAM-u.

Tylko ze XP nie obsluguje wiecej niz 3GB ;)

darekrycc
komentarz
komentarz

Heh nie wiedziałem, a jak inne systemy (tj. linux-y i vista)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.