x-kom hosting

Zacinanie się niektórych klawiszy na klawiaturze

Marek25
utworzono
utworzono

Witam problem dotyczy kilku przycisków Capsclock, B,N,M i kursorów lewego i dolnego. MIanowice klawisze te się zacinają i w 90% nie działają, teraz akurat wszystko ładnie chodzi. Oczyściłem klawiaturę sprężonym powietrzem, ponadto zauważyłem że jak ściągne klawisze i wciskam samą podkładkę gumową od np. casplocka to w 60% działa ten klawisz. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki, moja klawiatura to Microsoft Comfort Curve Keypoard 2000. Co może być przyczyną tych problemów??

Elektryk2009
komentarz
komentarz

Wymień klawiaturę i po problemie.

[color="#FF0000"]Ostrzegam - każdy kolejny równie bezsensowny jak ten post będzie karany warnem, żebyś się nie zdziwił później. //tomek.b[/color]

Mattix95
komentarz
komentarz

Witam !

Problem może być spowodowany okruszkami jedzenia, które dostało się pod klawisze czy brud. Spróbuj przeczyścić klawiaturę ( powyjmuj klawisze i popsikaj tam sprężonym powietrzem / przejedź patyczkiem higienicznym. Spróbuj na innych komputerach ją podłączyć i sprawdzić. Jeśli problem nadal będzie występował to walnięty może być układ sterowania klawiatury ( nie wnikając w szczegóły - rzecz ta podlega gwarancji jeśli klawiatura nie została uszkodzona mechanicznie przez użytkownika ).

Marek25
komentarz
komentarz

Klawiatura ma jakieś 4 miesiąc, dałem za nią koło 60zł, więc nie chciałbym jej tracić, a nawet na gwarancji trzeba się obejść około 2tyg bez klawiatury... Na innym komputerze sprawdzałem i też zle funkcjonuje. Domyślam się już nawet dlaczego, w kablu coś nie łączy( kiedyś szarpłem nim za bardzo żeby wyciągnąć z pod biurka ) i problem chciałbym rozwiązać samemu

Mattix95
komentarz
komentarz

Nie wydaje mi się, aby miedziany przewód jaki stosuje się w klawiaturach było tak łatwo przełamać, no chyba że przy samej wtyczce. Jeśli to wina kabla - nawet nie próbuj znajdować tego miejsca przerwania, bo chyba nie masz takiej anielskiej cierpliwości żeby porozcinać wszystkie izolacje, sprawdzić każdy mały miedziak po kolei czy nie jest przerwany ( szczególnie gdy to cienki przewód ). Załóżmy że miałbyś prawdziwe szczęście znajdując problem w przewodzie to co Ci po tym ? Ani go nie zwiążesz, a jak przylutujesz to potem izolacji nie założysz. A co by było gdybyś tak porozcinał izolacje i nic nie znalazł ? Po gwarancji, po klawiaturze. W przewodzie te sprawy są naprawdę drobnostkowe, nie warto się z tym bawić. Jak układ poszedł - przynajmniej podstawowe info. z zakresu elektroniki analogowej / cyfrowej żebyś mógł to sam zlokalizować i naprawić.

Jedynie co możesz zrobić co może pomóc to przeczyścić klawiaturę , nie zostawiając na niej żadnych śladów zdejmowania klawiszy ( choć te bardzo łatwo się wyjmuje po prostu podważając je ). Innych wyjść chyba nie ma, będziesz musiał przeboleć te 2 jak nie 3 tygodnie. 2 tyg. od czasu otrzymania przesyłki to serwisy mają na zajęcie się problemem, a wysyłka do serwisu to już też inna bajka ( poczta = tak dobre 4 dni idzie, kurier = zależy ).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.