x-kom hosting

ASUS MAXIMUS III Formula - dobór pamięci

fantomas5
utworzono
utworzono

Witam wszystkich,

kupiłem następujący zestaw:

• Płyta główna: ASUS MAXIMUS III FORMULA p55 LGA 1156
• Procesor: INTEL CORE i7 860 BOX
• Grafika: Saphire Radeon HD 5850 1GB HDMI/DVI/DP/PCI-E
• Pamięć: OCZ DDR3 4GB 1600MHz 2x2GB REAPER
• Dysk: HDD SEAGATE 1TB SATA II 32MB
• Zasilacz: Chieftec CFT-600-14C 600W 80
• Obudowa: Cooler Master ELITE 330K Black
• Nagrywarka: LG SuperMulti DVD+/-RW GH22
Do tego :
• Monitor: LCD SAMSUNG T240 HD
• Drukarka: HP LASERJET 1006
• WINDOWS 7 Premium x64 PL OEM
• ESET NOD 32 ANTYVIRUS SYSTEM 4.0
BIOS Version: 0603;
BIOS Build Date: 08/25/09

Niestety pamięci okazały się trafione, sprawdziłem memtestem i wyszło ponad 4000 błędów. Zareklamowałem je i maja zwrócić pienądze,i bo już takich nie maja na stanie. Karta graficzna OK, przetestowana problem był taki, że się restartował komp. [b]Co powinienem teraz zrobić najpierw:
tzn. czy jeszcze raz kupić te same pamięci (znalazłem w innym sklepie) OCZ czy może jakieś inne? Jakie? Może ktoś wie jakie by były najlepsze do mobo ASUSa III FORMULA. Nie robiłem do tej pory update'u BIOSu, czy jest to konieczne?[/b]

Dokładny opis problemu i zrzuty z memtestu:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=...mp;#entry942284

W załączniku zrzut z memtestu.

Bardzo proszę o pomoc, nie chciałbym znowu kupić pamięci i po raz kolejny reklamować;/.


[color="#FF0000"]//przenoszę
//webber[/color]

Bandzlor
komentarz
komentarz

Na stronie asusa masz wypisanie wsztystkie kompatibilne pameci, a ubgrade biosu jest zalecany i to bardzo, tez mialem duze problemy z pamieciami(nie ma ich na liscie kompatibilnosci) na tej plycie ale nowy bios naprawil wszystkie problemy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.