x-kom hosting

Problem RAM DDR2

Shogunx
utworzono
utworzono

Witam,

Mam pewien problem, mianowicie rano wyciągnąłem z kompa kartę graficzną aby przeczyścić wiatrak. Włożyłem ją spowrotem, odpalam kompa i niby się włączył ale monitor w ogóle nie zareagował poprostu się wyłączył, tak jakby komputer nie był w ogóle właczony.

Miałem kiedyś już taki problem gdy kupiłem RAM 1GB w jednej kości i swoich miałem 2x 512 MB. Znajomy mi wymienił te 2x 512 MB na 1GB i wszystko hulało.


Więc zacząłem przekładać Ramy z jednego banku do drugiego ale dalej nic. W końcu zostawiłem tylko jedną kość włożoną a drugą wyłożyłem.

Stał sie cud komputer odpalił, ale wyskoczył czarny ekran z statystykami komputera i F1 - zaintaluj ustawieni i F2 domyślne ustawienia i włącz komputer. Dałem F1 wszedłem do Biosa i zobaczyłem w botowaniu, że na pierwszym miejscu jest Floppy Drive czyli dyskietki, wiec zmieniłem na dysk. Komputer odpalił niby dobrze Windows się załadował i hula. Postanowiłem wyłączyć komputer i włożyć te drugie Ramy ale komputer znowu nie odpalił. Więc znowu dałem tylko jedną kość i uruchomiłem. No i piszę tego posta do Was może wiecie o co chodzi ???

Ramy ( 2x 1GB Good Ram 667 Hz)

Edit:

Gdy komputer chodzi a monitor się nie włącza to nie słychać pisku gdy bios startuje.
Kości są napewno sprawne gdyż obie osobno działały w bankach.
Zmiany, które wynikły z uruchomienia komputera to np. zmiana godziny i daty na 2002 rok.
0

kszyhu87
komentarz
komentarz

włóż obydwie kości RAM. Ustaw biosa na domyślne ustawienia. Dysk jako Master. Sprawdz jeszcze karte graficzną, możę nie docisnąłeś jej do końca.
pozdros.

Shogunx
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok zrobię jak mówisz i potem powiem co i jak....


Edit:

Karta jest dobrze dociśnięta. :]

Wyczyściłem wszystkie styki, przetarłem spirytusem, sprężonego powietrza nie miałem jedny odkurzacz :P

No ale działa jak narazie nie wiem co się dokładnie stało.... Czyżby wina brudu (czyszczę kompa raz na 1,5 tydonia) może jakiś nie spodziewany restart BIOSA.

No nic dobrze, że już działa.

Przeczyszcze sobie rejestr i jeszcze wjade ComboFixa i mam nadzieję, ze będzie działał.

A tobie krzyhu87 dziękuję za poświęcenie uwagi.


Temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.