x-kom hosting

Wykupiony hosting, brak domeny

michalm@
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, wykupiłem dzisiaj hosting.
Chciałbym zalożyć na serwerze strone www, jednak pojawił się problem, a mianowicie=
- czy istnieje mozliwość zarejestrowania darmowej domeny [u]bez dopisków typu nazwa.yoyo.pl[/u]? nigdy nie rejestrowałem żadnej strony, wiec nie wiem czy jest to w ogóle możliwe, czy może wszystkie witryny są płatne?
- czy zna ktoś sprawdzony serwis oferujący zakładanie domen płacąc SMS?
- szukam prostych stron, z gotowymi php i prostą edycją

Więc szukam płatnej SMS / darmowej strony na której można zalożyć strone, ale bez jednoczesnego hostingu, bo ten posiadam obecnie. Chodzi jedynie o założenie witryny.

Dzięki


///edit

Widziałem strony gdzie strony kosztują poczatkowo np, 30 zł, a potem odnowienia po np. 70zł. Moje pytanie, czy poczatkowa cena jest ceną za domene, a nie hosting? Czy gdy mam inny hosting, nie muszę płacić kolejnych stawek?

Edytowane przez michalm@

2BE.PL
komentarz
komentarz

Witam,

Domena i hosting to dwie osobne usługi. Większość usługodawców hostingowych oferuje w ramach usługi hostingowej możliwość założenia darmowej domeny (subdomeny) w domenie usługodawcy np. mojanazwa.yoyo.pl , mojanazwa.2be.pl itd.
Niektórzy usługodawcy hostingowi oferują w ramach hostingu założenie domeny np. .PL mojanazwa.pl lecz taka usługa jest darmowa tylko przez pierwszy rok i są to oferty promocyjne.
Domenę .PL możesz zarejestrować u dowolnego rejestratora domen. Rejestracja domeny zwykle jest tańsza od jej przedłużenia.

Lucider
komentarz
komentarz

[quote]- szukam prostych stron, z gotowymi php i prostą edycją[/quote]

Jak już [b]2BE.PL[/b] napisała hosting i domena to dwie inne rzeczy - nie szukasz wcale strony, szukasz tylko jej adresu. Hosting już masz, więc możesz sobie tam samodzielnie wgrać jakiś gotowy skrypt CMS i go zainstalować, a domena jaką wykupisz będzie do tej strony prowadziła.

[quote]- czy zna ktoś sprawdzony serwis oferujący zakładanie domen płacąc SMS?
[/quote]
O ile istnieją już wyrobione serwisy hostingowe za sms, o tyle domeny za sms nie radzę kupować, bo trzeba mieć szczęście, żeby nie trafić na oszusta. Bez względu na wiek możesz przecież przejść się na pocztę i zapłacić normalnie za domenę w porządnym serwisie, jak np. w 2be.pl - jak pewnie zauważyłeś miałbyś od razu natychmiastową pomoc u nas na forum :P

[quote]Widziałem strony gdzie strony kosztują poczatkowo np, 30 zł, a potem odnowienia po np. 70zł. Moje pytanie, czy poczatkowa cena jest ceną za domene, a nie hosting? Czy gdy mam inny hosting, nie muszę płacić kolejnych stawek? [/quote]

Obie rzeczy istnieją niezależnie i oddzielnie, więc trzeba je opłacać również oddzielnie. Hosting już masz i wiesz ile za niego płacisz (o ile masz płatny). Domena będzie dodatkową płatnością i już się tak przyjęło, że pierwszy rok opłaty za domenę jest tańszy niż następne.

michalm@
komentarz
komentarz

Hosting mam z webd.pl
Może ktoś ma tam hosting i założył tam witrynę? Widzę, że jest tam możliwość założenia domeny, ale nie wiem jaka będzie cena takiej domeny - jej późniejsze wykupienie itp. ? Czy będzie to wliczone w cenę hostingu, lecz wątpię, bo jest on bardzo mały.

Lucider
komentarz
komentarz

Nie, nie będzie wliczony. Wszystkie ceny masz podane w ich regulaminie i cenniku, ale osobiście odradzam jakąkolwiek usługę w webd.pl, najgorszy usługodawca z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia.

michalm@
komentarz
komentarz (edytowane)

http://webd.pl/oferta.php z tego co widzę, "Domeny .pl 14,90 PLN" - za rok? Nie jest to za tanio? Czy potem będę [u]musiał [/u] ją wykupić np. za 100 zł?


W jakim sensie najgorszy?

Edytowane przez michalm@
Lucider
komentarz
komentarz

Nie będziesz musiał, ale gdybyś chciał to kosztowałaby 97,60 PLN.

W każdym - stabilność, pomoc techniczna, stosunek ceny do jakości.

michalm@
komentarz
komentarz

OK dzięki.

A na jakiej stronie mógłbym zarejestrować np. za darmo domenę? Istnieje coś takiego? Czy jedynie yoyo.pl itp. subdomeny? Bo już się pogubiłem w temacie.

Lucider
komentarz
komentarz

"Czystą" domenę można jedynie kupić.

michalm@
komentarz
komentarz (edytowane)

A domeny typu .biz , .tk , .org?

Ostatnio czytałem o www.dot.tk, jednak doczytałem się, że nie jest tak różowo, strony są z bannerem .tk, i po roku aby zachować stronę, należy ja wykupić. Czy to prawda?

Edytowane przez michalm@
Lucider
komentarz
komentarz

.biz i .org są płatne, a .tk ma opcję darmową, ale zalaną po brzegi reklamami.

michalm@
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedzi

Znalazłem tą stronę, z przedrostkiem .tk - http://kalafior.tk/pl
To jest strona z tego serwisu? Trochę reklam jest, ale nie są to jakieś pop-upy przeszkadzające tak bardzo.

Co do tego płacenia po roku korzystania z .tk? Czy to prawda?

Lucider
komentarz
komentarz

Z tej strony nie wynika, czy są to reklamy administratora czy reklamy .tk, niestety szczegółów na jej temat nie znam.

michalm@
komentarz
komentarz

Jeszcze mam tylko takie jedno pytanko. Przykładowo mam stronę mojastrona.yoyo.pl. Jeśli serwery czy serwis yoyo.pl zakończy swoją działalność, to strona przepadnie, czy trzeba wtedy wykupić hosting i przenieść ją ?

Lucider
komentarz
komentarz

Jak masz stronę, to warto co jakiś czas robić jej kopię zapasową. Wtedy, posiadając kopię plików, kiedy yoyo upada, możesz ją przenieść na inny hosting.

michalm@
komentarz
komentarz

OK wielkie dzięki za pomoc. :)

A jeszcze pytanie, czy subdomeny zagraniczne są w jakimś stopniu gorsze od krajowych?

Np. http://www.c-o.in/myred/home.php

Lucider
komentarz
komentarz

No na pewno są mniej kojarzone w kraju, co liczy się przy dyktowaniu, czy zapamiętywaniu adresu. Tylko że tutaj nasuwa się pytanie - na co Ci taki alias? Mając stronę na webd.pl masz za darmo adres www.twój_login.webd.pl , takie subdomeny o które pytasz przydają się, kiedy masz adres typu www.długa_nazwa_usługodawcy.blabla.pl/~twój_login/nazwa_strony/

michalm@
komentarz
komentarz

Co do pytania, dlaczego np. coz.in niż yoyo.pl. Wydaje mi się, że po prostu strona lepiej by brzmiała, nie kojarzyła się z taką własnie darmową stroną, serwisem z yoyo.pl.

Chodzi mi o spróbowanie, zagłębienie się trochę w tematykę stron internetowych itp.

Lucider
komentarz
komentarz

Jak nie chcesz, żeby się źle kojarzyło to uzbieraj na normalną domenę, coz.in wcale nie robi lepszego wrażenia niż yoyo.pl

  • 1 miesiąc później...
egonix
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak byś kiedyś chciał inwestować w coś dobrego, oczywiście to tak na przyszłość :P to oni mają niezłe rozwiązanie [url="http://k2hosting.pl/default.aspx"]http://k2hosting.pl/default.aspx[/url]

Co jeszcze ciekawego znalazłem, nie ma utrudnień jeśli chodzi o ustawienie sobie cmsa typu joomla na ich serwerku.

Edytowane przez danielek316
łączę posty
  • 4 tygodnie później...
mwpol
komentarz
komentarz

Albo w http://o12.pl/hosting_direct_admin.php oferują naprawdę profesjonalne rozwiązania i obsługę wielu potrzebnych funkcji. Szczegóły w podanym linku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.