x-kom hosting

Montaż Dual

ML90
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam pytanie. Jak do tej http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=24626 zamontować dwie kości pamięci tak aby działały w trybie dual channel, kości do tych samych kolorów czy do tych bedacych obok siebie? A drugie pytanie, jak duża jest różnica między jedną kością 2gb a dwoma po 1 gb, warto dopłacać?;> Pozdrawiam!

Vol
komentarz
komentarz (edytowane)

1. kości do slotów tego samego koloru.
2. jedna kość nie będzie pracowała w trybie Dual-Channel, bo niby z czym? 2x1GB natomiast będą miały 2 razy większą przepustowość z uwagi na fakt, iż pracują w tym systemie. korzystniejszy Dual :)

PaQre
komentarz
komentarz

[quote name='Vol' date='29 styczeń 2010 - 16:11' timestamp='1264777906' post='962163']
1. kości do slotów tego samego koloru.
[/quote]
Niekoniecznie.
U mnie Dual nie działał na dwóch tych samych kolorach, musiałem dać w 1 i 3 slot. Zresztą w instrukcji od płyty powinno pisać gdzie dać RAMy żeby był Dual

Vol
komentarz
komentarz

a popatrz na zdjęcie ;)
Czarny | Niebieski | Czarny | Niebieski
1-3 : Dual Channel
2-4: Dual Channel

poza tym, z reguły montuje sie w tych samych kolorach aby uzyskać Duala. ale jak mówisz - warto spojrzeć w instrukcję

ML90
komentarz
komentarz

ok dzięki bardzo za pomoc, jak przyjdzie sprzecik to bede patrzył:) Pzdr!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.