x-kom hosting

[Rozwiązany]Windows Movie Maker - problem z dzwiękiem

MalinowyTomek
utworzono
utworzono (edytowane)

Uzywam standardowego programu Windows Movie Maker nie wiem czemu ale gdy dodaje jaką kolwiek muzyke, czy nawet oryginalny dzwięk razem z video podczas zapisywania dzwiek ulega gorszej jakości, jest cicho słychac szumy i jest nie wyraźnie. Wiece jak mozna to zmienic ?

Muzyke ktorą dodaje jest dobrej jakosci.

naekana
komentarz
komentarz

Czy pliki muzyczne, które dodajesz są w formacie .mp3? Jeśli tak przekonwertuj je na .wav np tym programem -> http://www.instalki.pl/programy/download/konwersja_audio_video/CDex.php Jeśli posiadasz Winamp możesz dokonać konwersji w następujący sposób: Preferencje -> Plugins - Output -> Nullsoft Disk Writer -> Configure wybieramy .mp3 i Play; po konwersji z powrotem zmieniamy na Nullsoft Waveout.

  • Dobra wypowiedź 1
MalinowyTomek
komentarz
komentarz

Tak, pliki sa w formacie mp3 ale wczesniej robiłem różne filmiki własnie z podkładem muzycznym w formacie mp3 i było idealnie dopiero teraz cos sie zmieniło.

naekana
komentarz
komentarz

Przyczyną mogą być paczki kodeków (nie instalowałeś kodeków ostatnio?). Instalują one filtry wideo nie zawsze zgodne z WMP, co może powodować między innymi problemy podczas importowania plików audio (zniekształcony dźwięk). Narzędzia->Opcje->karta Zgodność i kliknij "Przywróć wszystkie ustawienia domyślne". Ten zabieg przywróci domyślą listę i ustawienia filtrów. Problemy z dźwiękiem powinny zniknąć.

  • Dobra wypowiedź 1
MalinowyTomek
komentarz
komentarz

Chyba jednak coś z kodekami miałem. Zainstalowałem K-Lite Codec Pack 5.6.1 i wszystko działa poprawnie ::)

dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.