x-kom hosting

BSOD po zmianie pamięci

toxic111
utworzono
utworzono

witam. mam dość stary sprzęt, 6letni. Posiada on 1GB ram pracujących w dual channel 512x2 ddr kingston 128bit. Ostatnio dokupiłem sobie 512 ram. Specjalnie szukałem pamieci z tej samej firmy i tej samej serii, czyli pc3200. Kupiłem, i po dołączeniu działało normalnie, ale po 10-15minutach ujrzalem blue screen i problem z pamiecia jakis "jump memory" czy cos tego typu. Otworzylem obudowe i pamieci byly strasznie gorace. System nie chcial sie uruchomic, wiec wyjalem nowa pamiec. Jak sie okazalo pozniej wszystko dzialalo i nie ma problemu, tylko co jest z ta nowa koscia ? czemu ona powoduje taki problem ?

Gość
komentarz
komentarz

Wyjmij tamte 2 kości i włóż tylko tą nową, napisz co i jak.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Włóż samą nową kość i sprawdź, czy pojawi się błąd. Część płyt ma problem z obsłużeniem 3 modułów ( nie ma problemów z 1, 2 i 4 ;) )

toxic111
komentarz
komentarz

działa, ale wiadomo ze wolniej, tzn ze one ze soba nie wspolpracuja, moze sa zbyt duze wahania napiec i dlatego byly tak gorace ?

Qniooo
komentarz
komentarz

Wątpię, że to sprawa napięć, raczej, jak napisał Cyprian problem z obsługą trzech modułów przez płytę. Do nowej kostki dołóż tylko jedną starą i sprawdź, czy działa poprawnie.

asmodeuszz
komentarz
komentarz

U mnie działają 3, ale z prędkością 200MHz :D Wkurza mnie to, więc sprzedaję trzecią kostkę ;) Jeśli byłbyś zainteresowany DDR1 PC3200 Twinmos, 512MB jednostronne, to daj znać ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.