x-kom hosting

Ramy 1GB DDR2-800 nie działają.

mlloody
utworzono
utworzono (edytowane)

No witam. Wiec mam taki mały problem z ramami. No wiec złożyłem sobie nowy komputer dokupiłem ramy poprzez internet z www.ebay.co.uk ponieważ mieszkam za granica, wiec kopiłem te ramy lecz one nie przychodzili postanowiłem poczekać lecz to trwało za długo. Także dokupiłem ramy w sklepie 1gb ddr2-800 zainstalowałem te ramy do komputera komputer normalnie działał lecz tylko wykrywa 768mb ramu. Te ramy które zakupiłem poprzez internet doszły jakiś czas temu i postanowiłem zainstalować je do komputera wiec je włożyłem firmy ani nic nie pisze na ramach wiem tylko ze są to 1gb ddr2-800 są zainstalowane w komputerze włączam komputer pokazuje mi się czarny ekran i pisze "No video connection" nie wiem co mam robić próbowałem włożyć najpierw te nowe później te stare nadal nic :/ włożyłem te nowe ramy włączam komputer chodzi normalnie ale także wykrywa mi tylko 768mb wkładam te stare i znowu to co było.Firmy obu ramów nie znam, płytę główna mam ASUSA M4A78-VM która ma tylko 2 wejścia na ramy proszę o pomoc.Jedyna rzecz jaka robiłem to resetowałem bosa bo mi kolega to poradził ale i tak nic nie zadziałało.

Z góry dziękuje.

nokia
komentarz
komentarz

Podaj całą konfigurację i jeśli możesz to wklej screena z Everesta.
Prócz tego proponuję zaktualizować bios (reset ustawień ----> aktualizacja) i sprawdzić raz jeszcze.
Czy BIOS wykrywa całą Pamięć czy tylko 0,7gb??

mlloody
komentarz
komentarz

screen: [IMG]http://images.net.pl/file/g5t3ccu0dgrvbvxa6vsl.jpg[/IMG]
a z ta konfiguracja o co ci dokladnie chodzi zielopny jestem dopiero sie ucze
a no wiec bios wykrywa tylko 0,7 :/

mlloody
komentarz
komentarz

Informacje jakie znalazłem na temat ramu od sprzedawcy.

Typ: DDR2 DIMM
Pojemność: 1GB
Prędkość: DDR2 800Mhz PC6400
Zawartość: niska zawartość
Pins: 240Pin
ECC/Registered : No/No
Voltage: 1.8V
CAS Latency : CL 4, 4.5, 5

Tak mi podał wszystko nie wiem czy to coś da.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.