x-kom hosting

Warto inwestować w DDR3?

  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. DDR2 czy DDR3

    • DDR2
      0
    • DDR3
      10


H@ck3r
utworzono
utworzono

Witam!!!

Mam malutki problem dotyczący pamięci RAM.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem pamięci.
Planuje wymienić płytę główną i nie wiem z jaką pamięcią wybrać DDR2 czy DDR3.
Proszę o waszą opinię.

Pozdrawiam!

Gość
komentarz
komentarz

To raczej kwestia funduszy, jeśli jest kasa to oczywiście DDR3, jeśli jest mniej kasy to DDR2 też są spoko, tylko wolniejsze. Ogólnie też zależy jakiego chcesz kompa składać.

H@ck3r
komentarz
komentarz

gry, siec, oc, etc

Gość
komentarz
komentarz

Różnica w cenie jest niewielka więc jeśli brać(mając odpowiednia płytę) to tylko ddr3

Gość
komentarz
komentarz

DDR3 bedzie bardziej przyszlosciowo a ceny sa naprawde niewielkie goodram 170zl a tanie DDR2 160zl nie ma roznicy a w przyszlosci mozna bez problemu dokupic ram.

Morango
komentarz
komentarz

[quote name='Ruffriders' date='23 styczeń 2010 - 11:30' timestamp='1264242656' post='956916']
[b]Różnica w cenie jest niewielka[/b] więc jeśli brać(mając odpowiednia płytę) to tylko ddr3
[/quote]
może ram tak , ale za to płyty z DDR3 są około 70 zł droższe ..

[quote name='lol1234' date='23 styczeń 2010 - 12:34' timestamp='1264246472' post='957006']
DDR3 bedzie bardziej przyszlosciowo
[/quote]

w jakim sensie ?? będą gry tylko z obsługą DDR3 ??

Loowoo
komentarz
komentarz

DDR2 1066mhz + OC
DDR3 2000mhz

Roznica miedzy tym w real bedzie ogromna.

Morango
komentarz
komentarz

Dam na przykład zestaw płyta + ram z DDR2 i DDr3
DDR2 --Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 + Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK = 590 zł z tym że to najlepsza płyta pod DDR2 i AM3 płyta obsługująca nawet 1333MHz
DDR3 --Gigabyte MA785GT-UD3H + Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Viper LLK = 715 zł z tym że to średnia płyta pod AM3 która obsługuje 1800MHz po OC ....

Różnica między tymi zestawami to około 130 zł , a różnica wdł mnie w zwykłym użytkowaniu jest niezauważalna (u mnie na DDR2 nie miałem żadnej ścinki podczas zwykłego użytkowania jak i w grach , j[b]jednak przy lepszych komputerach np 4 rdzeniowych DDR3 to podstawa gdyż ine podzespoły będą zwalniane lub będą wolniejsze ..[/b])

Gość
komentarz
komentarz

Dokładnie tak jak napisałem wcześniej, zależy od tego jakiego kompa się składa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.