x-kom hosting

Błąd parzystości pamięci RAM.

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

Prosiłbym o wytłumaczenie o co z tym chodzi, jak to rozumieć i jak z tym postępować ?

Dokładniej chodzi o bios AMI i 2 krótkie piknięcia które właśnie oznaczają błąd parzystości.

Morango
komentarz
komentarz

chodzi o to że każda kość musi mieć swoją tzw odpowiedniczkę ... czyli np mogą być 2 kości 4 ,6 ale nie może być nieparzysta ilość ...


[color="#FF0000"]//Co to za bzdury? Nie wprowadzaj użytkowników w błąd bo zostaniesz odpowiednio ukarany
//webber[/color]

nitro07
komentarz
komentarz

[quote name='Morango' date='22 styczeń 2010 - 19:09' timestamp='1264183770' post='956359']
chodzi o to że każda kość musi mieć swoją tzw odpowiedniczkę ... czyli np mogą być 2 kości 4 ,6 ale nie może być nieparzysta ilość ...
[/quote]

bzura - może być nie parzysta ilość pamięci RAM


Szymciosek - opisz dokładniej sytuację:

1. jaka płyta główna

2. jaki RAM (pojemność, jakie kości, taktowanie)

błąd może wystąpić np. w przypadku błędnego adresowania pamięci (uszkodzona kość pamięci), nie aktualny BIOS....

Gość
komentarz
komentarz

Tzn nie ma takiej sytuacji, a właściwie była przed chwilą bo znajomy mi pisał, że pika mu 2 krótkie pauza 8 krótkich, i mnie zaciekawił ten błąd parzystości. Nie rozumiem po prostu tego.

Co do parzystych ilości kości to też się nie mogę zgodzić, może być 1, mogą być 2 kości, kiedyś cały czas leciałem na jednej kości, teraz dorzuciłem drugą i działa tak samo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.