x-kom hosting

[150zł] jakie pamięci dokupić - 2GB DDR2

brabusslr20
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, niedawno przesiadłem się na windows 7 i okazało się że 2 GB Ramu to za mało, aby pracowało się komfortowo. Kilka razy już zdarzyło mi się, żeby było używane 100% pamięci fizycznej i przez to wszystko przestawało działać i potrzebny był restart komputera. Postanowiłem więc dokupić RAM, ale że kompletnie wypadłem z obiegu, nie wiem co warto kupić, aby system działał stabilnie i wyszło jak najtaniej... Posiadam takie kości pamięci:


[b]DIMM1: OCZ XTC Platinum Rev.2 OCZ2P800R21G 1GB szybkość 400MHz
DIMM3: OCZ XTC Platinum Rev.2 OCZ2P800R21G 1GB szybkość 400MHz[/b]
Typ tychże pamięci to DDR2 SDRAM

Moja płyta główna: [b]DFI Infinity BloodIron P35-T2RL[/b]
Aha i mam takie parametry płyty głownej:
Rzeczywista częstotliwość taktowania 400 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz ( czyli jaką najlepeij kupić pamięć?bym wykorzystał płytę w 100%?)

Przeglądając na allegro różne pamięci widzę też typy DDR3( np. Goodram 2gb 1333MHZ DDR3 PC3-10600 CL9). Mam więc pytanie czy mogę dokupić 2GB pamięci DDR3 w dodatku z dużo wyższą szybkością (np. 1333 MHZ)??
A co jeśli kupiłbym DDR2 ale z szybkością np 800MHz, czy to nie będzie przeszkadzać ?? Kolejne pytanie to to, czy inna firma niż OCZ będzie mogła być zakupiona,aby wszystko działało??

Na koniec jakie pamięci polecacie tak do 150 zł za 2 GB

Pozdrawiam i z góry dzieki

[quote name='brabusslr20' date='21 styczeń 2010 - 21:33' timestamp='1264106032' post='955750']
Witam, niedawno przesiadłem się na windows 7 i okazało się że 2 GB Ramu to za mało, aby pracowało się komfortowo. Kilka razy już zdarzyło mi się, żeby było używane 100% pamięci fizycznej i przez to wszystko przestawało działać i potrzebny był restart komputera. Postanowiłem więc dokupić RAM, ale że kompletnie wypadłem z obiegu, nie wiem co warto kupić, aby system działał stabilnie i wyszło jak najtaniej... Posiadam takie kości pamięci:


[b]DIMM1: OCZ XTC Platinum Rev.2 OCZ2P800R21G 1GB szybkość 400MHz
DIMM3: OCZ XTC Platinum Rev.2 OCZ2P800R21G 1GB szybkość 400MHz[/b]
Typ tychże pamięci to DDR2 SDRAM

Moja płyta główna: [b]DFI Infinity BloodIron P35-T2RL[/b]
Aha i mam takie parametry płyty głownej:
Rzeczywista częstotliwość taktowania 400 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz ( czyli jaką najlepeij kupić pamięć?bym wykorzystał płytę w 100%?)

Przeglądając na allegro różne pamięci widzę też typy DDR3( np. Goodram 2gb 1333MHZ DDR3 PC3-10600 CL9). Mam więc pytanie czy mogę dokupić 2GB pamięci DDR3 w dodatku z dużo wyższą szybkością (np. 1333 MHZ)??
A co jeśli kupiłbym DDR2 ale z szybkością np 800MHz, czy to nie będzie przeszkadzać ?? Kolejne pytanie to to, czy inna firma niż OCZ będzie mogła być zakupiona,aby wszystko działało??

Na koniec jakie pamięci polecacie tak do 150 zł za 2 GB

Pozdrawiam i z góry dzieki
[/quote]


Jednak z braku gotówki :) jestem zmuszony kupić tylko 1GB Ramu, wypatrzyłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item896150879_ocz_2x512mb_800_cl_4_4_4_12.html czy będą dobre do mojego kompa? Tutaj widzę jakieś inne timingi bo u mnei są takie:
@ 400 MHz 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 23-42-4-6-5-5 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 333 MHz 4-5-5-13 (CL-RCD-RP-RAS) / 19-35-4-5-4-4 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 266 MHz 3-4-4-10 (CL-RCD-RP-RAS) / 15-28-3-4-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

proszę o odpowiedź bo do końca zostały 2 dni aukcji i nei chce żeby mi ją ktoś sprzątnął sprzed nosa

  • Dobra wypowiedź 1

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)

Polecam Ci Goodramy np z tej aukcji: http://allegro.pl/item897650598_okazja_pamiec_goodram_ddr2_1gb_800mhz_pc2_6400.html

Vol
komentarz
komentarz

kolego wyżej może jakieś słowo uzasadnienia?

[quote]A co jeśli kupiłbym DDR2 ale z szybkością np 800MHz, czy to nie będzie przeszkadzać ?? [/quote]
nie, po prostu RAMy zwolnią do prędkości reszty kości ;)


[quote]Kolejne pytanie to to, czy inna firma niż OCZ będzie mogła być zakupiona,aby wszystko działało??[/quote]
tak będzie działało, ważne, aby była na DDR2

drigiti
komentarz
komentarz

Nie uzasadniałem, ponieważ z posta brabusslr20 wynika, że się spieszył i na dodatek był zmuszony kupić pamięci 1GB więc mu na szybkiego podałem ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.