x-kom hosting

[300zl] Pamięci do GA-EP35-DS3

nokia
utworzono
utworzono

Witam,

Dowiedziałem się że niektóre płyty glówne nie lubią niektórych pamięci.
Z racji tego że posiadam GEILE ULTRA CL4 800MHz 2x1gb i mam bardzo słabe wyniki ich pracy przetestowałem je u kolegi.
U niego wyniki niemal 2x większe.

Zatem postanowiłem że sprzedam mu moje pamięci a sam kupię odpowiednie.

Moje pytanie.
Co polecacie mi do mojej płyty (w temacie) do 300zł by było przez nią akceptowalne i nie zwalniane, oraz by pamięci były dobre do OC i nie miały ogromnego chłodzenia ponieważ nad bankami na ram mam chłodzenie procka co uniemożliwia mi montaż czegoś pokroju Reaperów.:)

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi z modelami pamięci które będą najlepsze:)

??

p.s. W sumie tutaj: http://download.gigabyte.ru/memory/motherboard_memory_ga-ep35-ds3_2.1.pdf
Gigabyte podaje że płyta obsługuje moje GEILE;/
Więc skąd problem z niską przepustowością skoro to nie wina pamięci (sprawdzone) a płyta z nimi działa?
Napięcie: 2,15V ustwione, CL-4-4-4-12, 800MHz więc wszystko tak jak ma być.
Z 2,05V jest bez zmian.

Morango
komentarz
komentarz (edytowane)

może twój kolega ma podkręcony procesor przez co ramy też są wydajniejsze .... jeżeli jednak już je sprzedałeś to polecam za 200zł [url=http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_146&products_id=4310]2 GB Patriot[/url] lub za 340 zł [url=http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_146&products_id=9518]4 GB Patriot[/url] , lepiej dołożyć do tych 4 GB bo jak widzisz oszczędzisz 30% .. tylko wtedy potrzebny system 64bit'owy

nokia
komentarz
komentarz

Kolega miał konfigurację identyczną do mojej. Różnica była taka że ja mam więcej o 100MHz na procku a on 2mb cache; Myśle że te 2mb nie są w stanie powiększyć wyniku dwukrotnie. Zwłaszcza że on ma stary Chipset;

Czy na pewno ten Patriot nie będzie gryzł się z moim MoBo??

Morango
komentarz
komentarz

O ile mi wiadomo to nie słyszałem żeby te patrioty nie działały na jakiejkolwiek gigabyte ..

nokia
komentarz
komentarz

Rozumiem;) Działać będą każde tylko nie chcę by działały jak moje GEILE;/

Nie wiem już czy zmienić MoBo czy pamięci.
Problem w tym że mam astronomiczne wyniki w takich testach jak SuperPI i dość słabą wydajność ramu (2x mniejsza niż powinna być);
Chcę coś z tym zrobić, ale nie wiem czy wymiana ramu pomoże??

Morango
komentarz
komentarz (edytowane)

a czemu sądzisz że nie działają tak jak powinny i jakiego typu był ten test??

nokia
komentarz
komentarz

Test; Cache and Memory BENCHMARK w Everest Ultimate Edition;

Geilów jeszcze nie sprzedałem. Możecie mi powiedzieć skąd takie słabe wyniki?
Na 1 kości czyli Single CHannel jest prawie ten sam wynik-zatem nie zależy to od pamięci tylko wyraźnie płyta je spowalnia.
Przy DUALU powinien być około 60% przyrost prawda?

Znalazłem na stronie Gigabyte że płyta obsługuje GEILE, ale CL5 ;/

Macie jakiś pomysł. ?

Pamięci chodzą jak DDR, więc to bardzo spowalnia pracę całego kompa;/

P/S. To jak. Kupić nowe pamięci czy zmienić mobo? Z powodu tego kiepskiego odczytu/zapisu oczywiście;/
Znacie jakieś rozwiązanie problemu?

Morango
komentarz
komentarz

Wdł mnie jeżeli np chodzi dobrze , i nie ma problemu z nimi(np w grze nie ma problemu z nimi) to bym nie wymieniał i nie sugerował się testami...

nokia
komentarz
komentarz

SuperPI wychodzi słabo - więc jest problem ograniczeniem wydajności ;)
Zatem nie mogę tak tego zostawiać. Bo bez sensu podkręcać podzespoły jak ramy zwalniają kompa;/

?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.